UWAGA!

Hanza Cup - o puchar prezydenta

 
Elbląg, Hanza Cup - o puchar prezydenta
fot. nadesłana

W niedzielę, 13 stycznia, Kobiecy Klub Sportowy Hanza Elbląg organizuje turniej o Puchar Prezydenta Miasta Elbląga. W hali MOS przy ul. Kościuszki 77a rywalizować będzie osiem zespołów.

- Okres świąteczny był dobry czasem na odpoczynek, relaks z rodziną i na wyleczenie urazów i kontuzji. Nowy rok zaczynamy z przytupem i organizujemy zawody o prestiżowy Puchar Prezydenta naszego miasta - poinformował wiceprezes Hanzy, Kamil Zdziech.
       W turnieju oprócz dwóch drużyn gospodarzy Hanzy zagrają: GOSRiT Luzino, MOSiR Kętrzyn, GKS Wikielec, Potok Pszczółki, Lew Lębork i GKS Żukowo. Wszystkie zespoły na co dzień rywalizują w III ligach: GOSRiT, Potok, Lew i GKS Żukowo w grupie pomorskiej, zaś Hanza, MOSiR i GKS Wikielec w grupie warmińsko-mazurskiej.
       - Dziewczyny poczyniły spory progres, jest to zauważalne. Zbliżający się turniej będzie dobrym sprawdzianem, jak wyglądają w trakcie przygotowań na tle innych zaawansowanych zespołów - stwierdził trener Hanzy, Grzegorz Szucki.
       GKS Żukowo po rundzie jesiennej zajmuje pierwsze miejsce w tabeli z dorobkiem 31 punktów. O pięć oczek mniej zgromadził trzeci GOSRiT, na miejscu piątym znajduje się Lew Lębork (25 punktów), Potok Pszczółki zajmuje przedostatnie 12. miejsce z dorobkiem 4 punktów. W warmińsko-mazurskim zestawieniu MOSiR Kętrzyn jest liderem, GKS Wikielec zajmuje trzecie miejsce, zaś Hanza plasuje się na piątej pozycji.
       - Jesteśmy w trakcie wzmacniania drużyny. Cieszy nas fakt, że ciągle są “nowe telefony” i pojawiają się nowe zawodniczki, które mogę pojawić się wiosną na dużym boisku. Dziewczyny pracują systematycznie, trzy razy w tygodniu w hali - dodał wicepreze Kamil Zdziech.
       Zawody odbędą się dwuetapowym systemem. Drużyny zostały podzielone na dwie czteroosobowe grupy, w których zajęte miejsce ma znaczenie. Cztery najlepsze będą walczyć o miejsca 1-4, zaś zespoły z miejsca trzeciego i czwartego rywalizować będą o miejsca 5-8.
      
       Program

       09:30 – 9:45 przyjazd drużyn na miejsce rozgrywek,
       09:45 – 9:55 odprawa kierowników zespołów,
       10:00 – 13:00 rozgrywanie meczów grupowych według harmonogramu,
       13:10 – 13:25 pokazowy występ taneczny „ Energy Dance Pasłęk ”,
       13:30 – 15:45 rozgrywanie ćwierćfinału, półfinału, finału,
       16:00 - uroczyste zakończenie turnieju
      
qba
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama

To się czyta

To się komentuje