Huragan przegrał awans w Braniewie?

Po remisie Huraganu Morąg 1:1 z Zatoką Braniewo już tylko kataklizm może przeszkodzić Jeziorakowi Iława w awansie do wyższej klasy rozgrywkowej. Iławianie w tej serii spotkań skromnie 1:0 pokonali w Ostródzie Sokoła i do trzech punktów powiększyli przewagę w tabeli nad najgroźniejszym konkurentem.

Zmobilizowana Zatoka urwała punkt faworytowi
     Zawodnicy Zatoki podeszli do meczu z Huraganem bardzo zmobilizowani i zdeterminowani w tym, by urwać punkty walczącemu o awans Huraganowi. Nic dziwnego, grali wszak o pięciotysięczną premię ufundowaną przez Jezioraka Iława, czyli bezpośredniego rywala Huraganu w walce o wyższą ligę. Początkowo wydawało się, że nic nie wyjdzie z ambitnych planów Zatoki, która od 34. minuty przegrywała 0:1. Na strzał z ok. 18 metra zdecydował się Madej i piłka ugrzęzła w siatce bramki gospodarzy obok bezradnego Łastówki. Huragan dominował na boisku, ale odmłodzona ekipa gospodarzy (w składzie zadebiutowało trzech juniorów - Butkowski, Wiliński i Lewandowski) momentami stawiała zacięty opór, próbując doprowadzić do remisu. Udało się to miejscowym po zmianie stron w 57. minucie. Nie bez winy przy stracie bramki był bramkarz gości Grzegorz Pysera, który źle odbił piłkę po strzale Marcina Sorkowicza, dopadł do niej Łukasz Wolak i zrobiło się 1:1. Podrażnieni takim obrotem sprawy morążanie ruszyli do ataku i bliscy szczęścia byli w 68. minucie. Czorniej jednak zbyt słabo uderzył piłkę i tuż sprzed linii bramkowej w ostatniej chwili zdążył ekspediować ją w pole Michnowicz, który uchronił Zatokę od straty bramki. Dziesięć minut przed końcem sędzia wyrzucił z boiska Lipkę z Huraganu i gospodarze bez problemów dowieźli do ostatniego gwizdka w pełni zadowalający ich wynik.
     Zatoka Braniewo - Huragan Morąg 1:1 (0:1)
     0:1 - Madej (34.), 1:1 - Wolak (57.)
     Czerwona kartka: Lipka (80.)
     Sędziował: A. Wiśniewski (Olsztyn); czerwona kartka: Lipka (80)
     Zatoka: Łastówka - Mościbrocki (64. Lewandowski), Wiliński, Ciepliński, Michnowicz, Rutkowski, Dzwonkowski (74. Sikorski), Jakimczuk, M. Sorkowicz, Komorowski, Wolak (83. Butkowski)
     Huragan: Pysera - Kulpaka, Szawara, Lipka, Madej, Mędrzycki (74. Siudziński), Gagat (63. Dębek), Galik, Włodarczyk, Czorniej, Żurawel

Concordia bez szans w Działdowie
     W meczu w Działdowie ciekawie było przez godzinę, w tym czasie padły wszystkie bramki. Pierwsza połowa zakończyła się dwubramkowym prowadzeniem gospodarzy, a dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Karski (pierwszy gol to asysta Patryka Orzechowskiego, drugi to wykorzystanie błędu Gryki w polu karnym Concordii). Zawodnik ten skompletował hatrricka, kiedy w 55. minucie po raz trzeci pokonał Tomasza Kowalskiego. W międzyczasie czwartą bramkę dla Startu zdobył Tomczak. Honor przyjezdnych uratował Marek Zawada, który w 59. minucie skutecznie wykonał rzut karny podyktowany za faul K. Chrzanowskiego na Sebastianie Gryce.
     Start Działdowo - Concordia Elbląg 4:1 (2:0)
     1:0, 2:0 - Karski (17.,45.), 3:0 - Tomczak (50.), 4:0 - Karski (55.), 4:1 - Zawada (59. k.)
     Sędziował: Mazuro (Olsztyn)
     Start: Madej - P. Orzechowski, Rogoziński, K. Chrzanowski, Wernik, S. Łukaszewski, Chądzyński, Tomczak (85. Moszczyński), L. Pieckowski (86. Mostek), D. Orzechowski (83. Piotrkowski), Karski (73. Borowski)
     Concordia: Kowalski - Miller, Zawada, S. Gryka, Lepczak, Moneta, Machiński, Florek, Sielezin (73. Niesiobędzki), Zielonka, Wiercioch (46. Włodarczyk)

Bezproblemowa wygrana Polonii
     Poloniści bardzo szybko, bo już w 5. minucie, rozpoczęli strzelanie bramek w meczu z outsiderem ze Szczytna. W całym meczu zdobyli cztery gole, choć stworzyli sytuacji na przynajmniej cztery kolejne bramki. Najładniejsza bramka padła w 77. minucie, kiedy mocnym uderzeniem z ok. 30 metrów popisał się Tomasz Augustyńczyk, piłka po drodze odbiła się jeszcze od słupka i ugrzęzła w siatce bramki gości. W 88. minucie po uderzeniu Jacka Bykowskiego szczytnian od utraty piątego gola uratował słupek.
     Polonia Pasłęk - MKS Szczytno 4:0 (2:0)
     1:0 - Bykowski (5.), 2:0 - Borysiewicz (28.), 3:0, 4:0 - Augustyńczyk (77., 82.)
     Sędziował: Kutryb (Nidzica)
     Polonia: Kuklinski (85. Tarasiuk) - Kurgan, Andrusewicz, Szuchyta, Augustyńczyk, Przystasz, Jaromiński, Borysiewicz, Dreszler (83. Starzyński), Płachecki (60. Rapacki), Bykowski
     MKS: Mikulak - Skonieczny, Magnuszewski, Jegier, Murawski, Opalach, Miłek (56. Przetak), Gregorczyk, Kwiatkowski (46. S. Pietrzak), P. Pietrzak, Nasiadka (53. Kosiorek)

Komplet wyników 27. kolejki IV ligi: Start Działdowo - Concordia Elbląg 4:1, Zatoka Braniewo - Huragan Morąg 1:1, Polonia Pasłęk - MKS Szczytno 4:0, Sokół Ostróda - Jeziorak Iława 0:1, Zamek Kurzętnik - Mamry Giżycko 2:0, Granica Kętrzyn - Czarni Olecko 0:4, Motor Lubawa - Vęgoria Węgorzewo 0:7, Mrągowia Mrągowo - Płomień Ełk 1:0.