UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

III Elbląski Bieg Uliczny

Elbląg, III Elbląski Bieg Uliczny
(fot. arch. portEl.pl)

Jeszcze tylko do niedzieli, 5 czerwca można zgłosić się do udziału w biegach głównych w ramach III Elbląskiego Biegu Ulicznego Piekarczyka, który w tym roku odbędzie się 18 czerwca.

Celem imprezy jest promocja Elbląga, wzbogacenie obchodów Dni Elbląga oraz popularyzacja biegania oraz czynnej rekreacji ruchowej. Honorowy patronat nad Biegiem objął Prezydent Miasta Elbląg. Organizatorem imprezy jest Urząd Miejski w Elblągu. Współorganizatorzy: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, MKS „Truso” Elbląg.
       III Elbląski Bieg Uliczny Piekarczyka odbędzie się 18 czerwca (sobota) o godz. 11. Start i meta: Brama Targowa przy ul. Stary Rynek. Biuro zawodów oraz szatnie - Zespół Szkół Ogólnokształcących, ul. Pocztowa 2.
      
       Program:
       10:55 - otwarcie zawodów.
       Biegi towarzyszące:
       11 - bieg dzieci starszych, dziewczęta i chłopcy 11-13 lat (rocznik 2000-1998) - SP - 1000m,
       11.10 - bieg młodzików, dz. i chł. 14-15 lat (rocznik 1997-1996) - GIM - 1000m,
       11.20 - Marsz Piekarczyka Nordic Walking - bez ograniczeń wiekowych - 2800m (2 okr.),
       11.45 - rozdanie nagród w biegach towarzyszących.
      
       Biegi główne - w numerach startowych przygotowanych przez organizatora + chip.
       12 - Mały Bieg, dz. i chł. rocznik 1995-1993 - 4200m (3 okr.)
       12.20 - Duży Bieg kobiet - 1993 i starsi - 4200m (3 okr.)
       Duży Bieg mężczyzn - 1993 i starsi - 9800m (7 okr.)
       13.30 - rozdanie nagród i zakończenie zawodów.
      
       Trasa
       Biegi zostaną przeprowadzone ulicami Starego Miasta: Wałowa, Wodna, Świętego Ducha, Bulwar Zygmunta Augusta, dziedziniec Muzeum, Zamkowa, Stary Rynek.
       Długości pętli:
       - w biegach towarzyszących - ok. 1000m,
       - w biegach głównych - ok. 1400m.
       Nawierzchnia płaska, w 80% kostka brukowa.
       W biegach głównych uczestnicy przebiegają przez Bramę Targową (dł. około 8 m), która jest naturalnie zwężona do 2m.
      
       Zgłoszenia i warunki uczestnictwa

       Do startu uprawnieni są zawodnicy klubów, uczniowie szkół oraz osoby indywidualne. Wszyscy zawodnicy zobowiązani są do posiadania przy sobie (do wglądu przez organizatora): legitymacji szkolnej lub dowodu osobistego, aktualnych badań lekarskich lub pisemnego oświadczenia o braku przeciwwskazań zdrowotnych do udziału w biegu.
       Zgłoszenia do biegów głównych przyjmowane będą wyłącznie na formularzu zgłoszeniowym, na stronie: www.championchippolska.com lub www.sts-timing.pl w zakładce III Elbląski Bieg Uliczny Piekarczyka do 5 czerwca.
       Zgłoszenia do pozostałych biegów mogą być dokonywane:
       - e-mail: mostruso@wp.pl
       - tel./ fax 55/ 2370666 …67
       - na adres MKS TRUSO ul. Kościuszki 77a 82-300 Elbląg,
       - oraz w dniu imprezy, w biurze zawodów w godz. 8.45 – 10.30
       wg wzoru : imię i nazwisko, rocznik, dystans, nazwa klubu (szkoły). Do pkt. zespołowej elbląskich SP i GIM liczonych będzie po 5 dziewcząt i 5 chłopców z każdej szkoły.
       Biuro Zawodów mieścić się będzie w budynku Zespołu Szkół Ogólnokształcących, ul. Pocztowa 2 i otwarte będzie 18 czerwca w godzinach 8.45 - 14.
       Za ważne zgłoszenie uważa się terminowe dostarczenie prawidłowo wypełnionego formularza zgłoszeniowego, oświadczenia i opłaty startowej.
       W biegach głównych oraz Nordic Walking wszyscy zawodnicy otrzymają pakiet startowy.
       Dokonanie zgłoszenia i opłaty startowej w terminie do 5 czerwca gwarantuje odbiór pakietu (koszulka + medal), natomiast po tym terminie tylko numer startowy.
       Opłata startowa obowiązuje tylko zawodników w biegach głównych oraz Nordic Walking i wynosi:
       - Mały Bieg oraz Nordic Walking - 10 zł - do 5 czerwca, 20 zł - po terminie,
       - Duży Bieg - 20 zł - do 5 czerwca, 40 zł- po terminie.
       Wpłaty należy dokonać przelewem na konto: Bank Millennium Oddział Elbląg, nr 64 11602202 0000 0000 5034 6532 z dopiskiem: imię i nazwisko uczestnika, dystans, „III Bieg Piekarczyka”
       Wydruk dyplomu okolicznościowego po ukończeniu biegu ze strony: www.championchippolska.com.
       Warunkiem uczestnictwa w biegach głównych jest złożenie pisemnego oświadczenia o braku przeciwwskazań zdrowotnych, pozwalającego do udział w biegu i zapoznanie się z regulaminem biegów (na miejscu w biurze zawodów). Organizator nie odpowiada za zaginięcie zgłoszenia. Weryfikacja zawodników i wydanie numeru startowego + chip, odbędzie się za okazaniem dowodu osobistego w Biurze Zawodów i zakończy się na 30 minut przed startem.
       Warunkiem sklasyfikowania zawodnika jest ukończenie biegu. Zawodnik zobowiązany jest do zwrotu chipa na mecie. Zagubienie lub brak chipa – kara w wys. 100 zł. Organizator nie zapewnia uczestnikom ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków. Zawodnicy wyrażają zgodę na przetwarzanie ich danych osobowych i zdjęć zrobionych w trakcie imprezy, dla potrzeb wewnętrznych organizatora imprezy oraz na wykorzystanie ich wizerunku w materiałach informacyjnych i reklamowych.
      
       Nagrody
       Biegi dzieci i młodzików:
       - za miejsca I-III w poszczególnych kategoriach wiekowych: medale i nagrody rzeczowe,
       - za udział dyplomy dla każdego zawodnika, ponadto wśród wszystkich uczestników losowanie nagród niespodzianek. Dodatkowo w pkt. elbląskich szkół SP I GIM nagrody rzeczowe za miejsca I-III.
       Marsz Piekarczyka Nordic Walking.
       - za miejsca I-III wśród kobiet i mężczyzn: nagrody rzeczowe i dyplomy.
       Mały Bieg Piekarczyka
       - za miejsca I-III wśród dz. i chł. pamiątkowe statuetki, nagrody rzeczowe i dyplomy.
       Duży Bieg Piekarczyka
       - za miejsca I-III wśród kobiet i mężczyzn pamiątkowe statuetki i dyplomy
       - za miejsca I-VI wśród kobiet i mężczyzn nagrody finansowe (I m - 1.000 zł, II m - 800 zł, III m - 600 zł, IV m - 400 zł, V m - 200 zł, VI m - 100 zł).
       W Dużym Biegu Piekarczyka dla najlepszych trzech kobiet i mężczyzn w kategoriach wiekowych pamiątkowe statuetki:
       K20, M20 od 18 - 29 lat (rocznik 1982 - 1993),
       K30, M30 od 30 - 39 lat (roczniki 1972 - 1981),
       K40, M40 od 40 - 49 lat (roczniki 1962 - 1971),
       K50, M50 od 50 - 59 lat (roczniki 1952 - 1961),
       K60, M60 powyżej 60 lat (roczniki od 1951 w dół).
       Dla najlepszych elblążan wśród mężczyzn i kobiet w biegach głównych – wyjazd we wrześniu do Compiegne (Francja), na bieg przełajowy Pierfon – Compiegne /16 km/.
       Wśród wszystkich uczestników biegów głównych losowanie wartościowych nagród niespodzianek. Organizator zastrzega sobie możliwość ufundowania dodatkowych nagród.
       Koszty organizacji zawodów pokrywają organizatorzy. Koszty dojazdów oraz innych pokrywają uczestnicy.
       Wszystkich uczestników III Elbląskiego Biegu Ulicznego Piekarczyka obowiązuje niniejszy regulamin.
       Mały Bieg oraz Duży Bieg Kobiet mogą być połączone. Podczas biegów towarzyszących obowiązują wypisane druki startowe zawierające: imię i nazwisko, rok urodzenia, dystans oraz nazwę szkoły/klubu; możliwość wypisania na miejscu w biurze zawodów.
       Sprawy sporne dot. biegów rozstrzyga Sędzia Główny. Organizator zastrzega sobie możliwości ostatecznej interpretacji regulaminu.
      
       Kontakt:

       MKS „Truso” Elbląg, ul. Kościuszki 77a, tel. /55/ 2370665-66, tel. kom. 0 602582507 do godz. 14, e-mail: mostruso@wp.pl, strona: www.mostruso.pl, fax: 55/ 2370667.
      
Roman Biskup, MOS
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Ten bieg to super sprawa! Tylko dlaczego nie widzę w tegorocznym biegu startów dla dzieci młodszych? W poprzednich 2 edycjach maluchy mogły się przecież wykazać. Co się zmieniło?
 • a moim zdaniem przydałby się też rowerowy wyścig o Łopatę Piekarczyka. Panie Triathlonisto z UM, zróbcie nam rowerowy wyścig po szosach, coś jak fidelitas :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  lefidetas(2011-06-02)
 • chyba autorem jest ryszard biskup a nie roman. w sumie tych swietych teraz co nie miara :D
 • tez jestem za wyścigiem szosowym organizowanym w naszym miescie. i wogole za organizacja wszelkiego rodzaju wyscigow czy tez maratonow rowerowych ktorych niestety w elblagu praktycznie nie ma. Nie kazdego stac na jakies wyjazdy w odlegle krance polski gdzie odbywaja sie takie wyscigi. przydalby sie jakis na miejscu lub w poblizu elblaga. mysle tez ze mozna by zorganizowac u nas jakies zawody triathlonowe mazy mi sie cos takiego ze np start krynicy morskiej nastepnie wplaw do tolkmicka nastepnie rowerem po wysoczyznie i na koncu bieg z meta na elblaskiej starowce lyb tez inaczej plywanie krynica - tolkmicko, rower tolkmicko -stegna bieg stegna- krynica bylaby super impreza problemem moze byc tylko brudny zalew:(
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  rowerowiec(2011-06-02)
 • Międzynaradowy pół-ironman masz corocznie w Suszu. Co do piekarczyka to większość woli Świętojański w Gdyni z atestem lub maraton w Lęborku.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  ktosław(2011-06-02)
 • no wlasnie w suszu! a co ma susz do elblaga!? ja mowie ze takie imprezy sa w elblagu potrzebne. rownie dobrze mozna powiedziec ze maratony mtb mam w gdansku ale co ma gdansk do elblaga?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  rowerowiec(2011-06-02)
 • Też jestem zdania, że powinien być rajd rowerowy w Elblągu. .. .. startowałem w FIDELITASIE i muszę powiedzieć, że to była świetna impreza. .. .więcej takich :D
 • Żeby były takie imprezy najpierw trzeba wykopać z Elbląga postkomuchów na wysokich stanowiskach, którzy minusują sport w naszym mieście.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  ktoslaw(2011-06-03)
 • A ja się nie będę poniżał pisaniem o komuchach, tylko najzwyczajniej w świecie zapraszam wszystkich Elblążan do uczestnictwa w biegu. W zeszłym roku było sympatycznie i - szczególnie po biegu - bardzo satysfakcjonująco. Także niech piłkarze, koszykarze, rowerzyści, spacerowicze, urzędnicy, lekarze i każdy, kto tylko czuje się na siłach weźmie udział w tym biegu. Im nas więcej tym lepiej. Szukajcie swoich znajomych i startujcie wspólnie sts-timing.pl Pozdrawiam i do zobaczenia na Starówce :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Kibic z Prostej(2011-06-03)
 • ze strony listy uczestników wynika że nikt jeszcze nie zapłacił za bieg. czy to fakt czy brak aktualizacji rubryki "opłata" ze strony organizatora?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  wpłata-brak(2011-06-03)
 • Proste. Ci co mieli zapłacić w piekarczyku zapłacili tutaj: swietojanski.sts-timing.pl
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  ktosław(2011-06-03)
 • A ja chciałbym, aby pomyślano o jakiś drobnych pamiątkowych medalach dla każdego kto ukończy bieg. 20 złotych to jest skladka dla wygranego. .. ? 11 czerwca jest bieg w Pasłęku tzw. Bieg Filipidesa i tam udział nic nie kosztuje. Potrafiono znaleźć sponsorów. Ponadto dla każdego jest pamiątkowy medal i losowanie nagród. Chcemy promować sport, ale trzeba nam za to płacić. .. Brawa dla Pasłęka!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  amatorbiegania(2011-06-03)
Reklama