UWAGA!

Ile kosztuje "Elbląg" na koszulce?

 Elbląg, Start promuje Elbląg
Start promuje Elbląg (fot. Anna Dembińska, arch portEl.pl)

Urzędnicy chcą wesprzeć elbląskie kluby: Start i Olimpię dodatkowymi pieniędzmi z tytułu promocji miasta. Za co zapłaci miasto? Między innymi za napis „Elbląg” na koszulce i za herb miasta na materiałach reklamowych.

Jak miasto promuje się przez sport? W Elblągu mamy dwie drużyny rywalizujące na szczeblu centralnym w swoich dyscyplinach sportu: Start – w piłce ręcznej kobiet i Olimpię w piłce nożnej mężczyzn. I to te dwa kluby ratusz chce wesprzeć finansowo poprzez zawarcie z nimi umowy na promocję miasta.

Na czym ta promocja miałaby polegać? „1) reprezentowanie Gminy Miasto Elbląga w rozgrywkach sportowych superligi PGNiG piłki ręcznej kobiet; 2) umieszczanie nazwy miasta Elbląg przy nazwie drużyny w materiałach i komunikatach medialnych; 3) umieszczenie herbu oraz napisu Elbląg na koszulkach zawodników; 4) zamieszczenie w materiałach promocyjnych lub reklamowych herbu Elbląga; 5) wyrażenie zgody na bezpłatne wykorzystywanie wizerunku drużyny w materiałach promocyjnych miasta Elbląga; 6) informowanie podczas rozgrywek sportowych organizowanych przez Wykonawcę o wsparciu finansowym Gminy Miasto Elbląg.” - możemy przeczytać w ogłoszeniu przetargowym na promocję miasta Elbląg poprzez udział w rozgrywkach sportowych PGNiG Superligi kobiet w piłce ręcznej. Nie ma się, co oszukiwać, że jedynym klubem, który jest w stanie spełnić wymagania oferty jest elbląski Start. Podobny przetarg miejscy urzędnicy ogłosili na promocję Elbląga w rozgrywkach II ligi piłki nożnej mężczyzn. Tu beneficjent też jest znany – Olimpia.

Czy oba elbląskie kluby mogą nie dostać tych pieniędzy? Tak, jeżeli "wstrzelą” się w oczekiwania miejskich urzędników. Oferty można składać do 14 października i wtedy dowiemy się, ile na promocję przeznaczył ratusz, a ile chciałyby kluby. Okres obowiązywania umowy jest stosunkowo krótki – do końca listopada 2019 r.

SM
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • to chyba drużyna powinna zapłacić za prawo do korzystania z nazwy Elbląg, a za każdy przegrany mecz odszkodowanie dla Elbląga za szarganie nazwy miasta
 • @Frederick - niech ta nędzna olimpia nie reklamuje Elbląga, niech kibol OE ich sponsoruje
 • Frederick weź koło i J....j się w czoło.
 • Dawno u lekarza chyba nie byles czas najwyzszy , specjalista czeka bo to trudny przypadek !
 • to miasto dało jeszcze za mało? a ile dał kram że tak jego logo jest wywalone na połowe koszulki...
 • A TRUSO to od macochy ?
 • i to jest poziom intelektualny tego towarzystwa, blyzgi i wyzwiska
 • Przepraszam bardzo, ale duzyny korzystaja z miejskich obiektow, poza tym powinni promowac swoje miasto. .. wiec to zadna laska nosic nazwe Elblag na koszulce.
 • To jest kpina, w zawodowej lidze kobiecej jest 8 drużyn, jaka to więc będzie promocja o zasięgu krajowym, a jaka w Europie otóż żadna. To samo dotyczy piłkarzy nożnych. Dotacje już są i to nie małe np. dotyczące nieodpłatnego oddawania obiektów na treningi i rozgrywania meczów i to jest już dostateczna dotacja miasta panie Wróblewski. A te pieniądze dotacyjne to lepiej spożytkować na sport młodzieżowy i prawdziwe upowszechnianie sportu i rekreacji wśród mieszkańców.
 • Nazwa miasta powinna byc, ,darmowa" i tyle. W szoku jestem ze maisto ma jeszcze placic za nazwe miasta z herbem. Ja rozumiem ze gdyby takiej Legii zaplacili za nazwe miasta Elblag na koszulce to rozumiem a tak?????Kuriozum.
 • Stop!!! Natychmiast stop chorej ligomanii. A dzisiaj za co im płaci? Czy miasto jest po to, żeby płacić pieniądze dorosłym kobietom spoza Elbląga? Jaka promocja miasta? Kogo obchodzi pilka ręczna w kraju? Proszę natychmiast o dane z telewizji Polsat ile osób oglądało transmisje z meczów startu. Na dzieci i młodzież kasy nie ma, a tu taki blamaż. Zastanawiam się kto to "wychodził" w urzędzie? Lidzie, nie dajemy się nabrać na tą pseudo promocję. Wiem co piszę.
 • Większej paranoi to miasto nie widziało. Kasa przewidziana dla klubów to już próg powyżej 30.000 EURO umowa do końca listopada. Mega krótko. Wyślę ofertą najtańszą a jako Podwykonawcę wskażę EKS START Elblag.
Reklama