UWAGA!

Ile potrzebują elbląscy sportowcy?

 Elbląg, graf. pixabay.com
graf. pixabay.com

Dużo. W ratuszu otworzono oferty w konkursach na „szkolenie sportowe w różnych dyscyplinach“ oraz „upowszechnianie kultury fizycznej wśród dzieci i młodzieży“. Potrzeby klubów to odpowiednio 2,2 mln zł na szkolenie sportowe oraz 1,8 mln zł na młodzież.

Oczywiście, konieczne będzie „cięcie“, bo potrzeby klubów są ponad dwa razy większe niż pieniądze zarezerwowane na ten cel w miejskim budżecie. Pula na pierwszy z wymienionych konkursów wynosi 1,36 mln zł, na drugi - 750 tys. zł.

Na „szkolenie sportowe w różnych dyscyplinach“ oferty złożyło 14 klubów. Z tym że ofertę UKS Pirat urzędnicy zdecydowali się przenieść do konkursu młodzieżowego. Swoją ofertę złożyła też Concordia, mimo że w regulaminie konkursu zapisano, że w przypadku dyscyplin zespołowych (w podziale na zespoły męskie i żeńskie) miejską dotację otrzymają kluby, których drużyny grają na wyższym poziomie rozgrywkowym.

Najwięcej pieniędzy chce Olimpia Elbląg - 750 tys. zł, Start - 650 tys. zł, KPR - 224,5 tys. zł. Powyżej 100 tys. zł chcą też: Concordia - 154 tys. zł. oraz Silvant Kajaki - 150 tys. zł. Szczegóły tutaj.

Na „upowszechnianie kultury fizycznej wśród dzieci i młodzieży“ oferty złożyło 28 klubów (rozpatrywane będzie 29 ofert w związku z przeniesieniem oferty Pirata). Najwięcej pieniędzy chcą: Olimpia Elbląg - 300 tys. zł, Silvant Kajak - 200 tys. zł, Orzeł - 180 tys. zł. Oferty na sumę powyżej 100 tys. zł złożyły też: Truso 120 tys. zł oraz Concordia - 117 tys. zł. Szczegóły tutaj.

Decyzję w sprawie rozdysponowania pieniędzy podejmie prezydent.

SM

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Kasa powinna być za awans. Rój temu dostali a nic nie grają te miernoty. Żadnej kasy za marne granie.
 • Czemu te kluby piszą to co miastu wygodne a nie napiszą swoich oczekiwań ? OE do awansu potrzebuje konkretnych graczy za konkretne pieniądze. Wniosek o 1,5 MLN. Start chce wyrwać się z marazmu i zakontraktować seniorki zdolne do gry o medal. Wniosek o 1,5 MLN. Krótka piłka albo to miasto chce być reprezentowane na zewnątrz albo nie chce. PS. Jeszcze ktoś ważny odliczy OE za użytkowanie stadionu, piłkarkom ręcznym na halę i dostaną drobne i pestki na cały rok funkcjonowania.
 • Cięcie to sobie powinniscie zrobic, narzekacie że brak pieniezy a sobie podwyzki z budrzetu miasta sobie zrobiliscie, darmozjady!!!!! Skoro brak pieniędzy to czemu sobie daliscie podwyzki, was nie obejmuje oszczednośc !!!!! Niw ybierac wiecej tych samych radnych nie wybierac iwecej ich
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  10
  3
  alex12@(2022-01-11)
 • Dlatego, że to "miasto"samo sobie te wnioski pisze, układ małomiasteczkowy zamknięty. Taki Start prosi o pieniądze o 350 000 niższe niż dostał z miasta AZS Koszalin. Oni dostali bańkę, obciętą z 1300 000 w porównaniu r/r. Podnieśli larum i słusznie, na chwilę obecną mają 230 000 manka i tracą finansową płynność. Mówimy o klubie, który dołuje w tabeli jak my, klubie z miasta poniżej 100 000 mieszkańców, miasta biedniejszego od Elbląga i mającego jeszcze na utrzymaniu kosztownych koszykarzy. Przecież to jest żenada, po której odechciewa się wspierać klub. Biorą grosze za które trudno coś sensownego zbudować, za to są gwarancją nieustannej radochy z wyników wszelkiej maści wykolejeńców na Portelu.
 • @hd - Trochę plujesz w tym momencie na włodarzy EKS. Ekonomiczne podejście mamy 9pkt w tabeli za 650tys a Koszalin 11pkt za 1.000.000,- więc po co przepłacać. .. .
 • Nazywanie tego konkursem jest delikatnie śmieszne. Rok w rok zanim napisano te oferty wiadomo jaka jest pula i każdy zachowawczo nie chce nadepnąć urzędasom na stopę. Nie złożyć wniosku no nie wypada, każdy uszy po sobie położy Start i OE chociaż kluby ledwie zipią ze swoimi budżetami. Concordia złożyła po to aby udowodnić niesprawiedliwy zapis o wyższości II ligowca nad Iv ligowcem itd. To może sprawiedliwie każdemu odciąć 50% z wnioskowanej puli i zamknąć to przedstawienie.
 • Zgadzam się że wyniki powinny decydować o dofinansowaniu, a nie lans i żel na włosach piłkarzyków. ..
 • Nie. To jest wynik na wyrost. Powinniśmy grać w I lidze. Takimi pieniędzmi z miasta jak my, dysponuje walczące o awans Gniezno.
 • @hd - Może właśnie tam grać powinniśmy z takim budżetem i składem. Po co się pompować i grać o pietruszkę.
 • A ja mam gdzieś kluby sportowe. I nie chcę, aby z moich podatków kupowano za grubą kasę zawodników. To jest chore. Dotacje - owszem, ale nie na takie chore wydatki. A potem jeszcze organizuje się jakiś mecz, zjeżdża bydło, którego "ochrona"kosztuje pracę kilkuset policjantów. Po co?
 • wojcik szuka ludzi na tasme niech pokaza jacy soa wysportowani
 • Po to, żebyś mógł siedzieć i narzekać w internecie Twoje miejsce
Reklama