UWAGA!

Jak podzielono kasę na sport

 
Elbląg, Na "Bażanta" pieniądze są
Na "Bażanta" pieniądze są (fot. Witold Sadowski, arch. portel)

Ratusz podzielił pieniądze na popularyzację sportu wśród mieszkańców Elbląga. Zastrzyk gotówki otrzymały kluby; najwięcej, bo jedną trzecią z puli 60 tys. zł trafi do MKS Truso.

Jeszcze w ubiegłym roku pula pieniędzy przeznaczonych na popularyzację sportu wśród mieszkańców Elbląga wynosiła 240 tys. zł. Wtedy „królem polowania” okazało się Elbląskie Stowarzyszenie Sympatyków Sportów Zimowych powiązane z P.T. Góra Chrobrego. W tym roku sympatycy sportów zimowych o pieniądze nie występowali i... pula na popularyzację zmniejszyła się do 60 tys. zł. Przypomnijmy, że w 2016 r. ta kwota wynosiła 40 tys. zł, a rok wcześniej: 50 tys. zł.
       W tym roku o miejskie pieniądze wystąpiło osiem klubów, które chciałyby uzyskać z budżetu 110 tys. zł. Ratusz przeznaczył na popularyzację 60 tys. zł – cięcia więc były nieuniknione.
       Najmniej procentowo stracił MKS Truso. Z wnioskowanych 29 tys. zł otrzymał 20 tys. zł. Te pieniądze zostaną przeznaczone na organizację półmaratonu w biegach przełajowych „Bażant”. Na drugim miejscu podium uplasowały się Elbląskie Włóczy-Kije: z wnioskowanych 11,5 tys. zł otrzymają 7,5 tys. zł. „Kijkarze” pieniądze przeznaczą na organizację m.in. Marszu Świętojańskiego i Marszu Niepodległości, na naukę chodzenia z kijkami, organizację spacerów i wyjazdy na zawody z cyklu Pucharu Polski i puchary regionalne.
       7,5 tys. zł z wnioskowanych 13 tys. zł otrzymała ZKS Olimpia Elbląg. Kwotą 500 zł mniejszą musi zadowolić się Stowarzyszenie „Jantar” (z 13 tys. zł). Po 5 tys. zł dostały Wójcik Meble (z 17 tys. zł) oraz IKS Atak (z 13,3 tys. zł). Listę popularyzatorów sportu zamykają EKO Gryf i elbląski WOPR, które otrzymały po 4 tys. zł z wnioskowanych odpowiednio 6 tys. zł i prawie 9 tys. zł.
      
Sebastian Malicki
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w tym dziale

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • I jak się ma rozwijać sport młodzieżowy, jeśli tak niskie pieniądze są przygotowane przez miasto. A 20 tyś zł przyznanych Truso " idą " na organizację półmaratonu, a nie na sport młodzieżowy. Czy kogoś jeszcze w Elblągu interesuje sport dzieci i młodzieży, p. Wróblewski? Jak długo jeszcze, jak długo? Wybory, wybory. ..
 • panie redaktorze prosze porównac otrzymaną dotacje do kwoty o która wnioskowaly kluby, nastepnie podac wynik w procentach i wtedy sie okaże, że wcale najwięcej nie stracilo MKS TRUSO. Pozdrawiam
 • Naucz się czytać :)
 • Z całym szacunkiem skoro Góra Chrobrego nie wykorzystała i zwróciła kasę to gdzie ona jest. Podział kasy to kpina , kolesie z góry zrezygnowali to olewamy sport. Panie Wróblewski proszę się pakować bo elbląski sport ma już Pana dość.
 • A po co kasa dla Wojcik Meble i Olimpii. Przecież oni zrobili tzw. Krok w tył. Tam nie ma ducha sportu. Lepiej dac dla Truso. Tam są wyniki z ktorych miasto jest dumne.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  1
  krytyk Sztuki(2018-05-23)
 • pytam po co kasa dla zapyziałej olimpii. ???? To skandal dawać tym miernotom pieniądze. !!!!
 • Jeszcze w ubiegłym roku pula pieniędzy przeznaczonych na popularyzację sportu wśród mieszkańców Elbląga wynosiła 240 tys. zł. Wtedy „królem polowania” okazało się Elbląskie Stowarzyszenie Sympatyków Sportów Zimowych powiązane z P. T. Góra Chrobrego. W tym roku sympatycy sportów zimowych o pieniądze nie występowali i. .. pula na popularyzację zmniejszyła się do 60 tys. zł. Przypomnijmy, że w 2016 r. ta kwota wynosiła 40 tys. zł, a rok wcześniej: 50 tys. zł. Niema kolesi, niema pieniędzy. "BRAWO "Panie Prezydencie. Za chwilę wybory
Reklama