UWAGA!

Jakub Ładyński mistrzem Polski Walk Rycerskich

 Elbląg, Jakub Ładyński mistrzem Polski Walk Rycerskich
fot. nadesłana

W miniony weekend w miejscowości Niepołomice koło Krakowa odbyły się finały Polskiej Ligi Walk Rycerskich. Walki toczyły się w systemie turniejowym w ekipach pięciu na pięciu zawodników w "szrankach" czyli polu walki. Najlepszą drużyną w kraju okazała się drużyna K.S."Rycerz" z Łodzi, w której głównym składzie występuje właśnie elblążanin Jakub Ładyński.

Boje toczone były na zasadach "Bochurtu". We współczesnym znaczeniu buhurt (inaczej bohurt lub behurt) skupia się na starciach formacji złożonych z osób należących do bractw rycerskich. Głównym celem jest nieudawana, siłowa walka, służąca nie tyle celom inscenizacyjnym czy pokazowym, co jak najskuteczniejzej i najszybszej eliminacji przeciwnika.
       Najlepszą drużyną w kraju okazała się drużyna K.S."Rycerz" z Łodzi, w której głównym składzie występuje właśnie elblążanin Jakub Ładyński. Trenujący na co dzień w klubie Underground MMA Elbląg pod okiem Łukasza Ziółkowskiego zawodnik, za swoje mistrzowskie występy został nagrodzony powołaniem do kadry Polski na mistrzostwa świata, które odbędą się w maju we Włoszech. 17 marca zebrało się dziesięć najlepszych ekip w kraju, by wyłonić tytuł mistrzowski i w skład jednej ze startujących ekip "Niepokorni Orzesze" wchodził debiutujący w walkach bochurtu trener i zawodnik elbląskiego klubu MMA Łukasz Ziółkowski, który w swoim debiucie po dobrym występie zajął ze swoją drużyną czwarte miejsce w finałach najlepszych drużyn Polskiej Ligi Walk Rycerskich. Gratulujemy sukcesów i życzymy najlepszego.
      
inf. nadesłana

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama