UWAGA!

Jankowski zagra w finałach Mistrzostw Europy (piłka ręczna)

Elbląg, Mateusz Jankowski, kołowy Techtransu Daradu Elbląg.
Mateusz Jankowski, kołowy Techtransu Daradu Elbląg.

Otrzymałem powołanie do młodzieżowej reprezentacji Polski i zagram w finałach Młodzieżowych Mistrzostw Europy - mówi bardzo zadowolony z nominacji Mateusz Jankowski, kołowy z elbląskiego Techtransu Daradu. - Oby tylko w czasie przygotowań nie trafiła mi się jakaś kontuzja.

Polski zespół przygotowania do MME rozpocznie 25 maja zgrupowaniem w Dzierżoniowie. Selekcjoner reprezentacji Ryszard Skutnik ma już konkretny plan przed startem w mistrzostwach. Jego drużyna, z Mateuszem Jankowskim w składzie, weźmie udział w turnieju Mazovia Cup w Ciechanowie, na który trener chce zaprosić reprezentacje z Niemiec, Chorwacji, Serbii i bliżej jeszcze nieokreśloną reprezentację z Afryki.
     Młodzieżowe Mistrzostwa Europy odbędą się od 25 lipca do 3 sierpnia w rumuńskich miastach Brasov i Bukareszcie. Znane są już wyniki losowania grup w finałach, w których zagra 16. reprezentacji. Polska z drużynami Chorwacji, Danii i Szwecji została rozstawiona w pierwszym koszyku i zgra w grupie „A” z zespołami Francji, Rumunii i Słowenii. Grając z tymi drużynami ostatnio Polacy rozstrzygali mecze na swoją korzyść.
     Mistrzostwa Europy w Rumunii są równocześnie kwalifikacją do przyszłorocznych Mistrzostw Świata w Egipcie. Awans do tego turnieju uzyskają minimum trzy najlepsze reprezentacje. Trzymamy kciuki za Polskę i Mateusza.
Andrzej Minkiewicz - Telewizja Elbląska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama