UWAGA!

Jedynka popłynęła po sukces

 Elbląg, Jedynka popłynęła po sukces
(fot. Witold Sadowski)

Około 250 zawodników z północnej Polski wystartowało na elbląskim basenie w Jesiennych Zawodach Pływackich. W ten sposób Uczniowski Klub Sportowy Jedynka świętował swoje dziesiąte urodziny. Więcej zdjęć.

- Nie potrafię w tej chwili policzyć, ile zawodników przewinęło się przez te dziesięć lat przez nasz klub, ale z pewnością było ich mnóstwo. Obecnie w Jedynce trenuje około 140-150 osób, ponad setce musieliśmy odmówić, bo w Elblągu jest tylko jeden basen, nie zmieściliby się wszyscy – mówi Sylwia Domżalska, prezes UKS Jedynka Elbląg.
       Jedynkę 10 lat temu założyli pasjonaci pływania: Mieczysław Puchalski, Grzegorz Latecki i Jerzy Karaś. Pierwszym prezesem został Krzysztof Niemidowski. Od trzech lat klubem kieruje Sylwia Domżalska.
       - W Elblągu dzieci i młodzież chcą trenować pływanie, mimo że muszą przychodzić codziennie na basen o 6 rano przed lekcjami i potem po lekcjach. Zdarzają się wśród nich prawdziwe perełki – dodaje Sylwia Domżalska.
       Przez 10 lat pływacy Jedynki zdobyli trzy złote medale mistrzostw Polski, kilkanaście medali srebrnych i brązowych. Do krajowej czołówki dostali się m.in. Sebastian Towarek, Sebastian i Robert Karasiowie (Robert to aktualny mistrz Polki w triathlonie) oraz Wiktoria Bieńkowska, która w wieku 16 lat (w 2009 roku) pobiła rekord Polski na 200 m w stylu klasycznym na dużym basenie. Rekord jest aktualny do dzisiaj.
       W sobotę na elbląskim basenie swoje życiowe rekordy próbowali pobić pływacy z kilkunastu ośrodkó w kraju, m.in. z Olsztyna, Warszawy, Poznania, Giżycka, Iławy, Ciechanowa, Grudziądza, Malborka. Elbląg reprezentowali pływacy Jedynki i UKS Pirat. Zawodnicy rywalizowali w kilku stylach na dystansie 50 i 100 m.
       Szczegółowe wyniki znajdziecie tutaj.
      
      
RG

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama