UWAGA!

Jesteśmy mekką dla spadochroniarzy?

 
Elbląg, Panorama lotniska.
Panorama lotniska. Fot. Krzysztof Niemiec.

Ostatni weekend obfitował w ciekawe wydarzenia na lotnisku w Elblągu. Był przystanek samolotów uczestniczących w Międzynarodowym Rajdzie po Lotniskach Warmii i Mazur, ale to nie wszystko...

W sobotę i niedzielę na zaproszenie naszej Sekcji Spadochronowej skoki na akrobację spadochronową CRW (canopy relative work) wykonywała najlepsza w Polsce i bardzo znana w świecie ekipa „Lost In Space”.
       Skoki na akrobację CRW polegają na tym, że skoczkowie łączą się w powietrzu na otwartych spadochronach, tworząc figury. Więcej na ten temat można zobaczyć na stronie rekordzistów Polski i Europy, czyli drużyny „Lost in Space”.
       Trzech elbląskich skoczków wzięło udział w szkoleniu i razem z doświadczonymi skoczkami teamu „Lost in Space” wykonywało skoki CRW. Jak zwykle, wykonywane były także skoki tandemowe. Nie zabrakło skoków szkolnych z kursu spadochronowego oraz skoków rekreacyjnych i treningowych doświadczonych spadochroniarzy z Elbląga.
       Ze względu na niezwykłe walory widokowe Elbląga z dużej wysokości na nasze skoki coraz częściej przyjeżdżają skoczkowie z całej Polski, a nawet z zagranicy. Ostatnio gościliśmy przy okazji skoków CRW kolegów z Warszawy, a także z Krosna (podkarpackiego). Nie zabrakło atrakcji w postaci skoku na plażę w Kadynach.
      
Stanisław Blezień, www.ssae.pl
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama