UWAGA!

'Jesteśmy w stanie sprawić niespodziankę'

 
Elbląg, 'Jesteśmy w stanie sprawić niespodziankę'

Pokonać mocne Zagłębie - takie zadanie czeka piłkarki Startu w najbliższą niedzielę. Zespół Andrzeja Niewrzawy ma przed sobą bardzo trudny wyjazdowy mecz. Zagłębie Lubin w tym sezonie zdołała pokonać tylko jedna drużyna. Liczymy na to, że kolejną będzie EKS.

Przed szczypiornistkami Startu ciężki pojedynek. By mieć więcej czasu na regenerację po dość dalekiej podróży, zespół udał się do Lubina już dziś, by w niedzielę o godz. 16 rozpocząć walkę z Zagłębiem. Drużyna Bożeny Karkut prezentuje wysoką formę. Na dwanaście rozegranych meczów, przegrała tylko raz, z KPR Gminy Kobierzyce. Co ciekawe w ostatniej kolejce nasza drużyna pokonała świetnie prezentujące się w tym sezonie kobierzyczanki i być może uda jej się przełamać faworyzowane lubinianki. Chyba każdy kibic kobiecej piłki ręcznej w Polsce słyszał o takich zawodniczkach jak Monika Maliczkiewicz, Kinga Grzyb, czy Klaudia Pielesz, a to tylko niektóre stanowiące o sile drużyny. Fakt ten podkreśliła skrzydłowa Startu Aleksandra Jędrzejczyk - Zagłębie charakteryzuje się tym, że ma bardzo dużo zawodniczek na różnych pozycjach i przede wszystkim są to piłkarki wysokiej klasy. Mimo wszystko będziemy szukać ich słabszych punktów i wykorzystać je na naszą korzyść. Musimy zagrać mądrze w ataku, nie wdając się w pojedynki jeden na jeden, bo Zagłębie jest dobre w tym elemencie. Postaramy się wyizolować słabszego obrońcę i grać na niego. Rywalki dostają dużo kar dwuminutowych, grają agresywnie, a my spróbujemy wykorzystać naszą grę w przewadze. Wiele osób mówi, że Zagłębie nam nie leży i faktycznie jest to specyficzna drużyna i nie łatwo się z nią gra. Jesteśmy w stanie sprawić niespodziankę, tylko musimy się wspiąć na wyżyny naszych umiejętności, a przede wszystkim nasza koncentracja musi być bardzo wzmożona - podsumowała zawodniczka.
       W pierwszej dwudziestce klasyfikacji najlepszych strzelczyń PGNiG Superligi próżno szukać nazwisk ze Startu i Zagłębia, jedynie Patrycja Świerżewska i Kinga Grzyb znajdują się w tej grupie. Niemniej oznacza to, że gra obu ekip opiera się na wielu zawodniczkach, nie ma wyraźnej liderki w żadnej z drużyn, aczkolwiek elblążanki muszą zwrócić baczną uwagę na szybką skrzydłową Lubina. Można by powiedzieć, że Start ma rachunki do wyrównania z Zagłębiem, bo większość meczów kończyła się wygraną rywalek. Na chwilę obecną miedziowe mają trzynaście punktów przewagi nad Startem. W pierwszej rudzie w Elblągu mecz zakończył się wygraną przyjezdnych 23:16. W spotkaniu tym nie mogła zagrać Patrycja Świerżewska oraz Klaudia Powaga. W rewanżu na parkiecie nie zobaczymy natomiast Katarzyny Kozimur, Tatjany Trbović, Julii Wtulich oraz Pauliny Stapurewicz i Wiktorii Tarczyluk, które biorą udział w 1/16 finałów mistrzostw Polski.
       Czy naszej drużynie uda się złamać mocnego rywala, przekonamy się w niedzielne popołudnie. Początek meczu w Lubinie o godz. 16.
      
       Zobacz tabelę i terminarz PGNiG Superligi kobiet
      
Patronem medialnym Startu jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl
Anna Dembińska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama