UWAGA!

Juniorzy Młodsi Olimpii bliżej CLJ U-17

 Elbląg, Juniorzy Młodsi Olimpii bliżej CLJ U-17
fot. nadesłana

W sobotę, 22 czerwca, na stadionie przy ul. Moniuszki odbył się pierwszy mecz barażowy o awans do Centralnej Ligi Juniorów U-17. Mistrz województwa warmińsko-mazurskiego - Olimpia Elbląga wygrał 1:0 z mistrzem województwa mazowieckiego - Zniczem Pruszków.

Samo zwycięstwo w lidze nie daje gwarancji występów w CLJ. Już w zeszłym roku Olimpia 2002, aby grać w jesiennej edycji CLJ sezonu 2018/2019, musiała pokonać mistrza innego województwa. Wtedy się udało, bo podopieczni trenera Przybyły pokonali dwukrotnie zwycięzcę Podlasia Talent Białystok: 4:1 na wyjeździe i 3:1 u siebie. Po pierwszym spotkaniu w tym roku jest równie dobrze, Olimpia wygrała 1:0, ale wynik jest zbyt skromny i wszystko zweryfikuje mecz rewanżowy.
       - Cieszy zwycięstwo, to ważny krok, ale to skromna zaliczka, tym bardziej że Znicz Pruszków to naprawdę solidny przeciwnik. - krótko skomentował pierwsze spotkanie trener Olimpii Karol Przybyła.
       Żółto-biało-niebiescy zwycięską bramkę zdobyli w 60 minucie. Olimpia odebrała piłkę w środkowej strefie boiska i przeprowadziła szybki kontratak. Mateusz Siwko zagrał piłkę do wbiegającego z drugiej linii Mateusza Szmukały, który pokonał bramkarza idealnym strzałem tuż przy słupku. Jak się później okazało była to jedyna bramka, ale dająca Olimpii skromną zaliczkę. Rewanż w środę 26 czerwca w Pruszkowie o godz. 17..
      
       Olimpia Elbląg - Znicz Pruszków 1:0 (0:0)
       60’ Mateusz Szmukała
       Olimpia: Kapłon, Mazurek, Biel, Gruz, Sarnowski, Kazimierowski (55' Rogowski), Pohlid (46' Lewandowski), Szmukała (65' Junik), Łojeczko, Siwko (60' Mączkowski), Kottlenga (70' Szpakowski). W rezerwie Kosowski, Grędzicki
      

       Patronem medialnym ZKS Olimpia Elbląg jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl
qba

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Olimpia

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama