UWAGA!

Kacper Lewalski i lekkoatleci MKS Truso w wysokiej formie

 Elbląg, Kacper Lewalski
Kacper Lewalski (fot. Anna Dembińska, arch. portEl.pl)

W wysokiej formie sportowej jest młody lekkoatleta MKS Truso Elbląg, Kacper Lewalski. Jaki informowaliśmy wcześniej, podopieczny trenera Czesława Nagy w sobotę 8 sierpnia, w biegu na 400 m uzyskał bardzo dobry wynik - 48:94 s. Natomiast w czwartek 13 sierpnia w Sopocie, na Memoriale Janusza Sidły, na swoim koronnym dystansie (800 m) uzyskał czas 1:49:00! Jest to aktualnie trzeci wynik na świecie w kategorii juniora młodszego.

W Sopocie Kacper biegał w jednej serii z najlepszym 800-metrowcem kraju, Adamem Kszczotem. Z Adamem jeszcze nie wygrał, ale pokonał wielu starszych od siebie rywali.

Po dniu przerwy, w sobotę 15 sierpnia, w Gdańsku na Memoriale Józefa Żylewicza, po raz pierwszy w życiu pobiegł na dystansie 1500 m, osiągając drugi wynik w kraju w swojej kategorii wiekowej – 3:53:17.

Niestety, w tym roku, ze względu na pandemię COVID-19, nie odbędą się Mistrzostwa Europy Juniorów Młodszych, gdzie Kacper miałby szanse na dobry wynik. Za rok zawodnik będzie już biegał w kategorii Junior.

W Gdańsku na Memoriale Józefa Żylewicza w biegu na 3000 m juniorek wystąpiła Maja Dalidowicz uzyskując czas 10:47:24, a Dominik Rudawski na tym samym dystansie w kategorii juniora młodszego osiągnął 9:13:41. Dla obojga są to nowe rekordy życiowe, dające im awans na Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorów Młodszych.

To był bardzo intensywny i udany tydzień startowy młodych lekkoatletów MKS Truso.

Od niedzieli 16 sierpnia elbląscy zawodnicy Kadry Wojewódzkiej Zaplecza Kadry Narodowej przebywać będą na zgrupowaniu sportowym w Świnoujściu.

Ryszard Biskup, inf. nadesłana

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama