UWAGA!

Kadrowiczki zasilą Start

 
Elbląg, Od lewej: Hafdis Renötudottir i Katarzyna Cygan (źródło: eksstart.pl)
Od lewej: Hafdis Renötudottir i Katarzyna Cygan (źródło: eksstart.pl)

Poznaliśmy nazwiska dwóch zawodniczek, które od przyszłego sezonu reprezentować będą EKS Start Elbląg. Obie piłkarki mają swój udział w meczach narodowych, bramkarka reprezentuje Islandię, a rozgrywająca młodzieżową kadrę Polski.

Karuzela transferowa powoli nabiera tempa. Kilka tygodni temu informowaliśmy o tym, że Start opuszczą dwie czołowe zawodniczki, a o potencjalnych nowych piłkarkach klub nie chciał jeszcze informować. W końcu przedstawiono dwie szczypiornistki, które zasilą EKS od sezonu 2019/2020.
       Pierwsza z nich to Hafdis Renötudottir, występująca w tym sezonie w szwedzkiej drużynie Boden Handboll IF. Jej atutem jest wzrost, bramkarka mierzy aż 191 cm. Urodzona 12 lipca 1997 roku w Reykjavíku zawodniczka w reprezentuje Islandię podczas meczów narodowych. Drugą piłkarką, którą od września będziemy mogli obserwować w meczach ligowych Startu jest Katarzyna Cygan. To młodzieżowa reprezentantka Polski urodzona 9 marca 2000 roku, wychowanka MKS Karczew, jest absolwentką szkoły Mistrzostwa Sportowego w Płocku. Lewa rozgrywająca ma 190 cm wzrostu, tyle samo co najwyższa w Starcie Paulina Stapurewicz.
       - Przyjęliśmy taki klucz, że jeżeli Start ma być czołowym polskim zespołem i mam nadzieję, że również europejskim, to takie minimum, które musi spełnić zawodniczka, to bycie w kadrze narodowej swojego kraju. Wtedy mamy pewność, że są to zawodniczki utalentowane, z potencjałem. Są jeszcze prowadzone rozmowy z zawodniczką z Kościerzyny. Szykujemy też małą niespodziankę transferową, o której nie mogę jeszcze mówić, ale myślę że kibice mocno polubią tę zawodniczkę - powiedział Andrzej Niewrzawa.
       Bramkarkę nasz trener mógł obserwować podczas turnieju w Gdańsku. Wcześniej były już z nią prowadzone rozmowy, a turniej potwierdził że taka zawodniczka przyda się w Starcie. Hafdis Renötudottir zajmie w naszej drużynie miejsce Klaudii Powagi, która zdecydowała się wyjechać do kraju pochodzenia swojej następczyni. - Klaudia chce spróbować czegoś nowego, szuka zmiany w życiu. Cieszę się bardzo, że zawodniczki odchodzące ze Startu idą do dobrych klubów, dobrych lig i obierają ciekawe kierunki - dodał trener EKS.
      

       Patronem medialnym Startu jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl
Anna Dembińska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama