UWAGA!

Kajakarze z medalami mistrzostw Polski

 Elbląg, Kajakarze z medalami mistrzostw Polski
fot. nadeslana

Julia Kot (młodziczka) wywalczyła srebrny medal na mistrzostwach Polski w Poznaniu. Zawodniczka UKS Silvant Kajak Elbląg startowała w jedynkach na dystansie 2000 metrów. Swój pierwszy złoty medal zdobył kanadyjkarz Dominik Starczewski. Zawodnik Korony Elbląg triumfował w C-1 na dystansie 2000 metrów. 

Z bardzo dobrej strony zaprezentowała się osada kanadyjkarzy. Patryk Stasiełowicz, Jan Brykalski, Dominik Stańczewski i Hubert Kreczman wywalczyli tytuł wicemistrzów Polski na dystansie 2000 metrów. To duży sukces osady z Korony, która w ubiegłym roku uplasowała się na czwartym miejscu. 

Czwarte miejsce na K-2 na dystansie 2000 metrów to dorobek Mikołaja Kota i Mateusza Romanowskiego. Elblążanie startowali również na jedynkach: Mikołaj Kot był ósmy na 2000 metrów, Mateusza Romanowskiego sklasyfikowano na 26. pozycji. 
        Julia i Mikołaj Kot swoimi startami wywalczyli sobie dwutygodniowe ogólnopolskie szkolenie w Wałczu na początku sierpnia.
       W młodszym roczniku jako trzynastolatkowie wystartowali Dominik Dulko i Krzysztof Kulma. Dwójka chłopców zajęła 11 miejsce.

W jedynkach Krzysztof Kulma był jedenasty na 2000 metrów, Dominik Dulko nie dostał się do finałów. W C2 na 2000 metrów Hubert Kreczman i Patryk Stasiełowicz uplasowali się na piątym miejscu. Na 10. miejscu sklasyfikowany został Daniił Adamowich na C-1 na dystansie 2000 metrów.

inf. nadesłana

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Gratulacje dla elbląskich trenerów, zawodników i fantastycznych elbląskich kibiców.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  0
  WITEK 67(2020-07-28)
 • Julia Kot początek artykułu dziewczyna a zdjęcie chłopaków na czwórce. Klub w którym trenują nasi kajakarze w tyk Julia jest na Radomskiej. Od siedziby Portelu 5minut na rowerze. Samochodem pewnie nie dłużej. Proszę podjechać zrobić trochę zdjęć do artykułu rozpropagować może wśród młodzieży pokazać może braki może znajdą się kolejni sponsorzy i w efekcie będzie kiedyś więcej możliwości do chwalenia się zdobyczami naszych sportowców. Bo na razie większość czasu sportowego poświęcanie piłkarzom i kibolom oraz wojence o stadion i okolice zarządzane przez księdza które prócz zażenowania nie przynoszą chwały Elblążanom. Skoro wam płacą za jakieś artykuły to wykażcie się choć odrobiną zaangażowania bo na razie pełno starych zdjęć w artykułach. Nie wiem czy to lenistwo czy brak funduszy choćby na bilet autobusowy. Pozdrawiam kadrę trenerską i zawodników
 • Tak to prawda dzieciaki trenują ostro mega, trenerzy też ciężko pracują a własne miasto ich rodzime zapomina o Nich 😠😠😠 A jest to ważne i to bardzo bo fajnie jak Twoje rodzime miasto o Tobie pamięta. Pozdrowienia dla wszystkich kajakarzy i trenerów 😊😊
 • Proszę nie mieć pretensji do redakcji portell - to chyba najbardziej zaangażowana redakcja w opisy elbląskich kajakarzy. Dziękujemy:)
 • @Trener 1212221 - Fakt Portel super promuje elbląskie kajaki. Dziękujemy! Drugi fakt, jednak aktualne fotki byłyby pożądane
 • Brawo Młodzicy!!! Dominik jesteś niesamowity!!! Od piątku trzymamy kciuki za Juniorów młodszych, juniorów i seniorów.
Reklama