UWAGA!

Kibice nie chcą meczu o 15. (piłka nożna)

Kibice elbląskiej Olimpii, członkowie Olimpia Elbląg Fan's „776 p.n.e.” wystosowali pismo do Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej, w którym protestują przeciw wyznaczeniu terminu meczu z OKS 1945 Olsztyn w środę o godz. 15. Protest przysłali także do nas, oto on:

Wyrażamy swoje ogromne rozczarowanie i sprzeciw w związku z decyzją Wydziału Gier i Ewidencji Mazowieckiego ZPN nakazującą rozegranie meczu Olimpia Elbląg - OKS 1945 Olsztyn o godz. 15.
     Przypominamy, że pierwotnie mecz rozegrany miał być 30 kwietnia (środa) o godzinie 16, co i tak było niezbyt sprzyjającym terminem (środek tygodnia). Uważamy, że decyzja jest krzywdząca dla naszego klubu i kibiców, którzy chcieliby obejrzeć to spotkanie. Klub w obecnym sezonie ponosi ogromne dodatkowe koszty związane z wynajmowaniem na każdy mecz (zgodnie z literą prawa - imprezę masową) - specjalistycznej firmy ochroniarskiej, a tymczasem na wniosek policji zmieniana jest godzina meczu na mniej korzystną dla nas, kibiców. W wyniku przełożenia meczu klub pozbawiony będzie sporej sumy pieniędzy, a to dlatego, że sprzeda mniej biletów niż sprzedałby gdyby mecz odbył się w bardziej korzystnej porze.
     Niezrozumiałe jest, dlaczego tak ogromny wpływ na terminarz rozgrywek ma policja, na wniosek której dokonano korekty terminarza, a która przecież w trakcie meczu nie znajduje się na obiekcie, a jako organ bezpieczeństwa państwa utrzymywana jest z naszych podatków i jej naczelnym obowiązkiem jest pilnowanie bezpieczeństwa obywateli, a nie kreowanie polityki klubów i „wyręczanie” związku piłkarskiego.
     Dodatkowo uważamy, że decyzja MZPN jest bezprawna, gdyż niezachowane zostały przewidziane prawem terminy. Dlatego niniejszym informujemy, iż zleciliśmy kancelarii prawniczej ocenę obecnej sytuacji prawnej i możliwość egzekucji poniesionych kosztów reklamy meczu (druk plakatów, opłaty stosownych zezwoleń, opłaty reklamowe, itp.) od osób odpowiedzialnych za wydanie krzywdzącej nas decyzji.
oprac. PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • a rozróby na meczach to są prawne!!! wogóle bym was nie wpuściła na takie mecze
 • Zdecydowanie popieram protest kibiców pod względem merytorycznym, ale POPIERAM również wpis kobiecy dotyczący rozrób na stadionie! O ile generalnie poza wyzwiskami i wulgaryzmami przez duże "W" nie ma raczej rozrób podczas meczów to ostatnie spotkanie z 19.04.08 spowodowało, że zacząłem zastanawiać się KTO pozwala takim IDIOTOM, którzy wszczęli zadymę z ochroną, na to by się znaleźli na obiekcie???!!! Cymbały!!!
 • poieram protest bo sam jestem kibicem tej wspaniałej drużyny!!! ZKS!!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  cwaniaczek(2008-04-22)
 • gts gts gts to wisełka k. .. ą jest :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  wISŁA(2008-04-22)
 • W pelni zgadzam sie z protestem. Raz ustalonego terminu nie powinno sie zmieniac. wert: znasz rybaka?? za to co napisales on cie dorwie i zlikwiduje
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  wierny kibic(2008-04-22)
 • dobrze dobrze, mecz powinien byc o 11,15
 • wierny kibic: wiesz, że to co napisałem to jest groźba karalna?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  frankowski(2008-04-22)
 • oczywiście powinno być "to co napisałeś"
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  frankowski(2008-04-22)
 • Wytłumaczcie mi prosze. Dlaczego meczu nie można oglądać w sportowym klimacie. Nie jestem w stanie tego zrozumieć. Czemu niektórym ludziom tak zależy aby zrobić "zadymę" Ile jeszcze zagrożeniem życia będzie wyjście na mecz z dzieckiem. Może policja powinna być w końcu KONSEKWENTNA, Nie będę na tym meczu, przezornie. Jest to poprostu chore i straszne.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  kami001(2008-04-22)
 • chodzę ze swoim dzieckiem na Olimpię już 5 lat i nigdy się nie przydarzyło ani mi ani mojemu synowi nic złego, ludzie nie piszcie bzdur
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Karol.(2008-04-22)
 • większość ludzi piszących ze boja sie pójść na mecz z dzieckiem czy bez z pewnością nigdy na nim nie była. nie wiedza ze jest sektor rodzinny, wspaniała atmosfera już nie mowie ze na łuku ale na prostej. ale nie, najłatwiej pisać setki głupot z nudy i z żalu ze komuś sie chce coś robić a nie krytykować w komentarzach. WSZYSCY NA STOMIL !
 • Wszyscy, którzy nie popierają tego pomysłu - powątpiewają w zasady demokracji! JESTEŚMY PAŃSTWEM DEMOKRATYCZNYM od prawie 19 lat i policja NIE MA PRAWA czegokolwiek nam nakazywac! Chyba ze maja na to odpowiednie dowody! PRECZ Z KOMUNĄ NIECH ŻYJE WOLNA POLSKA
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Rubaszny Robert(2008-04-22)
Reklama