UWAGA!

Kolejna Serbka zasili Start

 Elbląg, źrodło: Facebook Milicia Rancic
źrodło: Facebook Milicia Rancic

EKS Start pozyskał kolejne zawodniczki. W sezonie 2019/2020 na elbląskim parkiecie zobaczymy nowe skrzydłowe: Serbkę Milice Rancic oraz utalentowaną Aleksandrę Dronzikowską.

EKS Start powoli domyka skład na nadchodzący sezon. Wcześniej informowaliśmy, że do zespołu dołączy islandzka bramkarka Hafdis Renötudottir, ukraińska rozgrywająca Alona Shupyk, skrzydłowa Milena Kaczmarek, rozgrywająca Alicja Pękala, rozgrywająca Katarzyna Cygan oraz elbląska skrzydłowa Julia Szulc. Zarząd Startu pracował nad kolejnymi kontraktami, udało się namówić na grę w Elblągu dwie skrzydłowe, które mają wypełnić lukę po Magdzie Balsam oraz Joannie Gadzinie. Pierwsza z nich pochodzi z Serbii i jest przyjaciółką Tatjany Trbović. Milica Rancić ma 28 lat, mierzy 169 cm - To zawodniczka która ma złoty pył na swoich rękach - powiedział o zawodniczce Andrzej Niewrzawa. - Z Jagodiną zdobyła mistrzostwo Serbii, potem odeszła do klubu, który wygrał z Jagodiną i znów zdobyła mistrzostwo. Jest skuteczna, żywiołowa, dobrze broniąca. Powoływana jest do reprezentacji narodowej. Wydaje mi się, że kibicom spodoba się jej sposób gry, funkcjonowania. Jest waleczna i ekspresyjna w swojej grze, co nadaje koloryt widowisku - dodał trener Startu.
       Czwartą nową skrzydłową w Starcie będzie Aleksandra Dronzikowska. Ta leworęczna piłkarka ma 22 lata i 167 cm. wzrostu. Jest wychowanką Varsovii Warszawa. Grała w Piotrkowie Trybunalskim, później wróciła do Warszawy. W Varsovii była drugą najskuteczniejszą strzelczynią sezonu 2018/2019, w dwudziestu jeden meczach rzuciła sto dziewięć bramek. Skrzydłowa jest rówieśniczką i znajomą obrotowej Basi Choromańskiej.
       EKS w dalszym ciągu poszukuje sponsorów i liczy, że więcej elbląskich firm wesprze klub w nadchodzącym sezonie.
      
      
Patronem medialnym Startu jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl
Anna Dembińska

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama