Kolejny medal Kacpra Lewalskiego

Elbląg, Kolejny medal Kacpra Lewalskiego
(fot. nadesłana)

W Poznaniu odbyła się OOM w Lekkiej Atletyce. Kolejny sukces odniósł Kacper Lewalski, który zdobył srebrny medal w biegu na 800 m.

Jest to już czwarty medal Kacpra w tym roku w zawodach rangi Mistrzostw Polski (srebrny w Halowych MP na 600 m, srebrny w Przełajowych MP na 3000 m, srebrny na OOM na 800 m i złoty Sztafetowych MP w sztafecie 4x800 m).
       W Poznaniu wystartowała jeszcze trójka młodych lekkoatletów MKS Truso, których start należy ocenić bardzo pozytywnie. W biegu na 1500 m Inez Stefanowicz zajęła 15. miejsce bijąc rekord życiowy (4:59,78), a Maja Dalidowicz na tym samym dystansie była 19. W biegu na 3000 m chłopców 13. miejsce zajął Dominik Rudawski z rekordem życiowym (9:21,55).
       Należy dodać, że w Mistrzostwach Polski startowało 24 najlepszych zawodników w każdej konkurencji, którzy wcześniej przeszli (w maju i czerwcu) sito eliminacyjne.
       Gratulacje dla zawodników i ich trenera Pana Czesława Nagy.