UWAGA!

Konkurs Sztuki Baletowej po raz szósty

2018-12-18
07:00
 
Konkurs Sztuki Baletowej po raz szósty
fot. Anna Dembińska, arch. portel

W miniony weekend Elbląg gościł prawie 500 tancerzy z całej Polski, którzy brali udział w Międzynarodowym Konkursie Baletowym organizowanym przez Stowarzyszenie Broadway w Elblągu już po raz szósty.

- Najwięcej uczestników było oczywiście z Polski, ale gościliśmy także osoby z Niemiec, Białorusi, Rosji – mówi Ewa Kalka – organizator Konkursu. - Polscy uczestnicy to mieszkańcy miast: Białystok, Bielsko – Biała, Borkowo, Chojnice, Cieszyn, Gdańsk, Katowice, Kołobrzeg, Kraków, Legionowo, Malbork, Opole, Ostrów Wielkopolski, Poznań, Radom, Sopot, Środa Wielkopolska, Tczew, Wrocław. Miasto Elbląg reprezentowały 22 solistki, 2 duety oraz 3 zespoły w różnych kategoriach tanecznych i wiekowych. W sumie nasze reprezentantki zdobyły dla Elbląga 3 złote, 8 srebrnych oraz 2 brązowe medale. Zmagania solistów, duetów i zespołów w 36 kategoriach oceniała międzynarodowa Komisja w składzie: Lorenzo Alberti z Włoch, Marek Różycki z Polski, Irina Wasilewska z Białorusi, Olga Yaroshenko z Rosji oraz Sylwia Wiśniewska – Czyżewicz z Polski.
       Emocjonujące występy, przepiękne kreacje, ciekawe choreografie i poruszająca muzyka. Tak wyglądały dwa dni spędzone w weekend w Teatrze im. Aleksnadra Sewruka w Elblągu. Uczestnicy Międzynarodowego Konkursu Sztuki Baletowej znowu będą mile wspominać czas spędzony w naszym mieście – przede wszystkim ze względu na piękny, sprawnie przeprowadzony Konkurs, ale także na atmosferę zbliżających się Świąt dzięki odbywającym się w tym samym czasie Świątecznym Spotkaniom Elblążan. Te dwie imprezy fantastycznie się uzupełniają. Do miasta przyjeżdża ponad 1000 osób – tancerzy, pedagogów, rodzin towarzyszących tancerzom, którzy korzystają z wszelkich atrakcji miasta, a Elbląg - dzięki Konkursowi Sztuki Baletowej na dwa dni staje się stolicą Sztuki Baletowej.

       ---- artykuł sponsorowany ----

      
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej