Koszykarki Truso potrzebują pieniędzy na walkę o mistrzostwo

Elbląg, Koszykarki Truso sportowo awans już wywalczyły
Koszykarki Truso sportowo awans już wywalczyły (fot. Anna Dembińska, arch. portEl.pl)

9700 zł potrzebują koszykarki Truso, aby pojechać na turniej ćwierćfinałowy mistrzostw Polski w koszykówce dziewcząt. Mistrzynie województwa warmińsko – mazurskiego można wesprzeć na zbiórce na jednym z portali crowdfundingowych.

Koszykarki U15 Truso Elbląg w tym sezonie bez straty punktów wygrały ligę warmińsko – mazurską. Smaku porażki doznały dopiero w trzecim meczu finału strefowego, kiedy po zaciętej walce przegrały z gdyńską Arką. Ale po prawdzie – to był już mecz bez znaczenia: dzięki wcześniejszym wysokim zwycięstwom nad Jedynką Nidzica (99:46) i Basketem Kielno (108:44) elblążanki awansowały do turnieju ćwierćfinałowego. Los skierował elblążanki do Bochni, gdzie zmierzą się z TS MOSiR Bochnia, Bogdanka AZS UMCS Lublin i RMKS Rybnik.

I tu zaczynają się problemy finansowe. Koszykarki Truso potrzebują 9700 zł, żeby na turniej pojechać. W tym celu uruchomiły zbiórkę na portalu crowdfundingowym. „Dziewczyny pracowały bardzo ciężko na ten sukces kilka lat. Po drodze odnosiły wiele sukcesów i to nie tylko w koszykówce. Zajmowały wysokie miejsca na ogólnopolskich turniejach koszykówki. W jednym z największych turniejów koszykówki w Polsce "ELBASKET" w 2018 zajęły II, a w 2019 I miejsce! W 2019 roku wywalczyły również tytuł Wicemistrza Polski zajmując II miejsce na Finale Krajowym w Koszykówce dziewcząt Szkół Podstawowych w Żyrardowie! Od kilku lat co sezon uczestniczą w rozgrywkach pomorskiej oraz warmińsko-mazurskiej ligi koszykówki zajmując wysokie podia! Dziewczyny wielokrotnie zdobywały także medale w zawodach lekkoatletycznych.” - możemy przeczytać na stronie zbiórki.

Dygresja od autora tekstu: Mam nadzieję, że ta historia skończy się podobnie jak w przypadku siatkarek Truso. Uda się znaleźć sponsorów i dziewczyny pojadą. I będziemy trzymać kciuki, żeby awansowały dalej.