UWAGA!

Kto z kim w Wojewódzkim Pucharze Polski?

 Elbląg, Kto z kim w Wojewódzkim Pucharze Polski?
fot. Anna Dembińska, arch. PortEl.pl

Druga drużyna Sokoła Ostróda albo Ewingi Zalewo – zwycięzca tej pary będzie rywalem rezerw Olimpii Elbląg w Wojewódzkim Pucharze Polski. Concordia Elbląg zmierzy się z lepszym z pary Pama Powodowo – Cresovia Górowo Iławeckie. Dziś w siedzibie Warmińsko – Mazurskiego Związku Piłki Nożnej rozlosowano pierwsze rundy Wojewódzkiego Pucharu Polski.

Dziewięćdziesiąt drużyn z województwa warmińsko – mazurskiego powalczy o Wojewódzki Puchar Polski w najbliższym sezonie. A jest o co – zwycięzca zainkasuje 40 tys. zł nagrody, przegrany będzie się musiał zadowolić sumą 10 tys. zł. Dla półfinalistów pucharowych rozgrywek przewidziano po 2,5 tys. zł. Elbląskie zespoły zmagania rozpoczną od I rundy.
       Po kilku latach przerwy na boiska wróci drużyna rezerw Olimpii Elbląg. Zespół prowadzony przez Szymona Wagę bój o puchar rozpocznie od spotkania wyjazdowego ze zwycięzcą meczu rundy wstępnej pomiędzy drugą drużyną Sokoła Ostróda i Ewingi Zalewo.
       Rezerwy Sokoła od tego sezonu rozpoczną rozgrywki od B – klasy. W ubiegłorocznym Pucharze Polski rezerwy ostródzkiej drużyny zostały zgłoszone do rozgrywek pucharowych, ale na meczu z Jeziorakiem Iława się nie pojawiły. W związku z tym mecz został zweryfikowany jako walkower dla Jezioraka Iława. Drugi z potencjalnych rywali rezerw żółto – biało – niebieskich to Ewingi Zalewo – 5. drużyna okręgówki z ubiegłego sezonu. W ostatnich rozgrywkach o Wojewódzki Puchar Polski zespół z Zalewa odpadł dopiero w trzeciej rundzie po porażce 0:3 z LKS Różnowo.
       Drużynę rezerw Olimpii tworzyć będą byli zawodnicy zespołu juniora starszego żółto – biało – niebieskich oraz juniorzy młodsi, którzy zakończyli już swoja przygodę w piłce młodzieżowej wsparci przez zawodników pierwszej drużyny, którzy nie będą się „łapać” do rozgrywek w II lidze. Trenerem zespołu został Szymon Waga – ostatnio prowadzący zespół juniorów młodszych żółto – biało – niebieskich, który awansował do Centralnej Ligi Juniorów w swojej kategorii wiekowej.
       Rywalem Concordii Elbląg będzie zwycięzca meczu rundy wstępnej pomiędzy drużynami Pama Powodowo i Cresovia Górowo Iławieckie. Pama Powodowo po kilkuletniej przerwie wraca na boiska B klasy. Przypomnijmy, że w sezonie 2015/16 zespół z Powodowa wycofał się z rozgrywek A klasy. Drugi z potencjalnych rywali pomarańczowo – czarnych w ubiegłym sezonie rywalizował w lidze okręgowej, gdzie zajął 9. miejsce. W ostatnich rozgrywkach Wojewódzkiego Pucharu Polski Cresovia odpadła w drugiej rundzie po przegranym 2:5 meczu z Ewingami Zalewo.
       Obie elbląskie drużyny marsz po puchar rozpoczną od meczów na boisku rywala. Spotkania pierwszej rundy zaplanowano na 4 sierpnia.
      
Sebastian Malicki

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama