UWAGA!

Kto zgarnie 10 tysięcy za triathlonowy rekord

 Elbląg, Kto zgarnie 10 tysięcy za triathlonowy rekord
(fot. Michał Skroboszewski, archiwum portEl.pl)

Już blisko 600 zawodników zapisało się na elbląskie zawody z cyklu Garmin Iron Triathlon. 28 lipca na starówce będzie można dopingować najlepszych zawodników z całego kraju i przekonać się, czy ktoś zgarnie 10 tysięcy złotych za pobicie czasowego rekordu. Zapisy na zawody cały czas trwają.

Osoby, które jeszcze zastanawiają się nad tym, czym wystartować w elbląskich zawodach, powinny się pospieszyć, bo po 16 lipca wzrośnie opłata startowa. Do dzisiaj na liście widnieje blisko 600 nazwisk, wśród nich triathloniści z krajowej czołówki, m.in. Tomasz Szala, tegoroczny lider cyklu Garmin Iron Triathlon na dystansie 1/4 Ironman (950 m pływania, 45 km jazdy na rowerze i 10,5 km biegu), Joanna Skutkiewicz czy elblążanka Kinga Lorek, który wygrała w Stężycy na dystansie 1/8 Ironman, a w Elblągu będzie rywalizować na trasie dwa razy dłuższej.
       - Elbląg wyróżnia się bardzo szybką atestowaną trasą, na której z powodzeniem można bić życiowe rekordy. Na osobę, która osiągnie na dystansie 1/4 Ironman czas poniżej godziny i 50 minut wśród mężczyzn lub poniżej 2 godzin wśród kobiet, czeka nagroda finansowa. W puli na rekord przeznaczyliśmy 10 tysięcy złotych – informuje LaboSport, organizator cyklu Garmin Iron Triathlon.
       Wśród startujących nie zabraknie również drużyny portEl.pl, w tym roku złożonej z Czytelników naszej gazety. O zwycięstwo w sztafecie na dystansie 1/4 Ironman będą rywalizować: Kamil Klimski (pływanie), Ryszard Miszk (rower), który wylicytował start w zawodach podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, oraz Roman Olszewski (bieg). Trzymamy kciuki za naszą ekipę i wszystkich startujących w Elblągu 28 lipca!
       - Zawodom triathlonowym towarzyszyć będą biegi dla dzieci. W sumie więc tego dnia w Elblągu będzie rywalizować około tysiąca osób – zapewniają organizatorzy.
       Zapisy na elbląskie zawody cały czas trwają. Do wyboru są trzy dystanse (1/2 Ironman, 1/4 Ironman i 1/8 Ironman), zarówno indywidualnie jak i w sztafecie.
       Link do zapisów tutaj.
      

       Elbląska Gazeta Internetowa portEl. jest patronem medialnym elbląskich zawodów Iron Garmin Triathlon
RG

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama