UWAGA!

Lepsi od mistrza (sport niepełnosprawnych)

I Puchar Wielkopolski wygrali zawodnicy sekcji rugby na wózkach IKS Atak Elbląg. Elblążanie w finale pokonali aktualnych mistrzów Polski, zespół Razem-Niezależni Poznań 46:31.

Przez trzy dni w Poznaniu rozgrywany był I Puchar Wielkopolski w rugby na wózkach. W zawodach tych oprócz reprezentacji Integracyjnego Klubu Sportowego Atak Elbląg wystąpiły jeszcze trzy drużyny: Piecobiogaz Poznań, Razem-Niezależni Poznań (aktualny mistrz Polski) i Jeźdźcy Borowa Wieś. Podczas turnieju mecze rozgrywane były według przepisów Międzynarodowej Federacji Rugby na Wózkach (IWRF). Każde spotkanie trwało cztery kwarty po osiem minut.
     Zespół IKS Atak w pierwszym meczu spotkał się z ekipą Piecobiogaz Poznań. Spotkanie to zakończyło się pewnym i wysokim zwycięstwem elblążan 34:12. W drugim pojedynku nasi rugbiści także dość łatwo uporali się ze swoimi rywalami wygrywając z drużyną Jeźdźcy Borowa Wieś 38:16.
     Najtrudniejszy i najbardziej zacięty był trzeci i ostatni mecz w którym elblążanie zmierzyli się z aktualnym mistrzem Polski zespołem Razem-Niezależni Poznań. Od początku do końca trwała zacięta walka, a losy pojedynku ważyły się do ostatnich chwil. Ostatecznie lepsi okazali się zawodnicy IKS Atak wygrywając 29:28 i tym samym zajmując pierwsze miejsce w zawodach. Dotychczas to największy sukces działającej dopiero od niedawna sekcji rugby Integracyjnego Klubu Sportowego Atak.
     
     Zespół IKS Atak wystąpił w składzie: Rafał Rocki (Elbląg), Krzysztof Zadroga (Orneta), Ryszard Kołakowski (Olsztyn), Marek Dawidiuk (Białystok).
MP
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama