UWAGA!

Łyżwiarze z Tomaszowa Mazowieckiego ponownie najlepsi

 Elbląg, Łyżwiarze z Tomaszowa Mazowieckiego ponownie najlepsi
fot. MOSiR

W pierwszy weekend lutego na torze łyżwiarskim Kalbar rozegrano po raz trzeci Ogólnopolskie Zawody Dzieci w łyżwiarstwie. Wzięło w nich udział 115 licencjonowanych zawodników z 13 polskich klubów, w tym nasi elbląscy łyżwiarze z KS Orzeł i UKS Viking.  

Łyżwiarze wystąpili w czterech kategoriach wiekowych: 10 lat i młodsi, 11, 12 i 13 lat, osobno dziewczęta i chłopcy. Rywalizowano na dystansach dobranych odpowiednio do kategorii wiekowej. Najlepszym Klubem okazał się - podobnie jak w zeszłym roku - KS Pilica z Tomaszowa Mazowieckiego, który łącznie zdobył aż 22 medale. Był to też najliczniejszy zespół na tegorocznych zawodach. Tuż za Pilicą uplasował się UKS Milanówek, a na podium znalazł się również Klub z Grodziska Mazowieckiego - UKS Sparta.

Elbląscy zawodnicy najlepiej wypadli w biegu sztafetowym. Sztafeta KS Orzeł (w składzie: Aleksander Wołek, Jakub Olewnik, Nikodem Bryk, Filip Mirzałak) zajęła 2 miejsce w kategorii 10 lat i młodsi. Na wyróżnienie w indywidualnych konkurencjach zasługują także starty Emilii Zawiszy i Bartka Szczepanka z UKS Viking oraz Aleksandra Wołka, Jakuba Olewnika i Filipa Mirzałka z KS Orzeł, którzy plasowali się w pierwszych ósemkach w swoich kategoriach wiekowych.

Mimo niesprzyjającej pogody (duże opady deszczu oraz wiatr) uczestnicy zawodów ocenili je bardzo wysoko. Podkreślano dobrą organizację i przygotowanie toru lodowego. Uzyskano wiele wartościowych wyników i rekordów życiowych. Zawody cieszyły się fajną, życzliwą atmosferą wśród trenerów, kibiców, a przede wszystkim zawodników, którzy zapowiedzieli swój udział w przyszłym roku.

Organizatorami Ogólnopolskich Zawodów Dzieci byli: Uczniowski Klub Sportowy Viking, PZŁS, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Urząd Miasta w Elblągu.

 

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z zawodów na stronie MOSiR.

MOSiR
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama