UWAGA!

Mamy olimpijczyka! Po 18 latach...

 Elbląg, Mamy olimpijczyka! Po 18 latach...
(fot. archiwum prywatne Sebastiana Kłosińskiego)

To musiało się tak skończyć. Bardzo dobre starty Sebastiana Kłosińskiego w tegorocznym Pucharze Świata dały mu prawo do startu w igrzyskach olimpijskich. Dzisiaj (23 stycznia) Polski Komitet Olimpijski podał oficjalną kadrę reprezentacji Polski na igrzyska – wśród nich widnieje nazwisko łyżwiarza Orła Elbląg.

Cztery bardzo dobre starty w łyżwiarskim Pucharze Świata pozwoliły Sebastianowi Kłosińskiemu wywalczyć przepustkę na igrzyska olimpijskie w Pjongczang. Zawodnik Orła Elbląg będzie reprezentował Polskę w biegu na dystansie 1000 metrów. Ma też szansę na start na 500 m i 1500 m, gdzie jest rezerwowym.
       Wyścig na 1000 metrów organizatorzy zaplanowali na 23 lutego. Sebastian Kłosiński nie jest wymieniany w gronie faworytów biegu, ale to są igrzyska, na których wszystko może się wydarzyć. Na wszelki wypadek podamy, że złoty medal olimpijski PKOl wycenił do 120 tys. zł, srebro zostanie nagrodzone sumą do 80 tys. zł, a zdobywca trzeciego miejsca wzbogaci się o sumę do 50 tys. zł. (nagrody dla zawodników w konkurencjach indywidualnych). Trenerzy dostaną odpowiednio:do 60 tys., do 40 tys. i do 25 tys. zł.
       Polska reprezentacja olimpijska liczy 58 zawodników. Niestety nie ma na tej liście drugiego zawodnika Orła Elbląg Adriana Wielgata, który był zgłoszony przez Polski Związek Łyżwiarstwa Szybkiego.
       Na igrzyska pojedzie za to były łyżwiarz szybki Olimpii Elbląg Roman Dreks, obecny prezes PZŁS i elblążanka Ewa Białkowska, obecna trener i szef wyszkolenia w PZŁS.
       Igrzyska olimpijskie potrwają od 9 do 25 lutego. Chorążym polskiej reprezentacji został łyżwiarz szybki Zbigniew Bródka.
       Sebastian Kłosiński jest pierwszym po 18 latach zawodnikiem z Elbląga (ostatnim był kolarz Piotr Wadecki), który będzie startował w igrzyskach olimpijskich. Zawody potrwają od 9 do 25 lutego. Trzymamy kciuki!
Sebastian Malicki
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama