UWAGA!

Maraton rowerowy zawita do Elbląga

 Elbląg, Maraton rowerowy zawita do Elbląga
fot. MOSiR

W niedzielę 28 września, na miłośników kolarstwa górskiego czeka nie lada gratka. Tego dnia w naszym mieście odbędzie się Maraton rowerowy Garmin MTB Series Elbląg 2014.

Garmin MTB Series to cykl imprez w kolarstwie górskim, rozgrywanych w trzech miastach województw pomorskiego i warmińsko-mazurskiego. Zawody rozpoczną się 21 września w Gdańsku, następnie tydzień później kolarze rywalizować będą w Elblągu, a zakończenie pierwszej edycji imprezy, odbędzie się 5 października w Kątach Rybackich. Elbląski etap maratonu organizują wspólnie: firma Labosport Polska, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Departament Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Miejskiego w Elblągu.
       - Maraton rozegrany zostanie na malowniczych i trudnych trasach w elbląskiej Bażantarni - informuje Marek Kamm z Departamentu Kultury, Sportu i Turystyki UM Elbląg. - To teren wymarzony do tego typu zawodów, z uwagi na ciekawą rzeźbę terenu z wieloma podjazdami i zjazdami. Długość jednej pętli wynosi 15 kilometrów, z czego tylko 1500 metrów prowadzi przez drogi publiczne. Reszta trasy to odcinki typowo leśne.
       Zawodnicy, w zależności od wybranej długości trasy (mini, midi, maxi), będą mieli do pokonania jedną, dwie lub trzy pętle. Na chwilę obecną, do udziału w elbląskim maratonie, zgłosiło się prawie 80 zawodników. Aby wystartować w wyścigu należy wypełnić formularz zgłoszeniowy znajdujący się na oficjalnej stronie zawodów pod adresem www.mtbseries.pl. Wpisowe wynosi 60 zł (płatne do 19 września) lub 80 zł (płatne do 28 września).
       Oficjalne otwarcie zawodów nastąpi 28 września o godz. 10.30, natomiast start pierwszych kolarzy zaplanowano na godz. 11. Start, meta oraz biuro zawodów będą znajdować się na polanie z wiatami przy ul. Sybiraków. Zakończenie rywalizacji oraz wręczenie nagród przewidziano na godz. 15.
       - Dla uczestników maratonu przygotowaliśmy pakiet startowy w skład którego wchodzą m.in.: komplet numerów startowych, bon na posiłek, ubezpieczenie oraz opieka medyczna - wylicza Marcin Florek z firmy Labosport Polska. - Na trasie usytułowane będą także punkty żywieniowe. Dla pierwszych trzech zawodniczek i zawodników w każdej z kategorii wiekowych przygotowaliśmy pamiątkowe statuetki. Ponadto, wśród wszystkich kolarzy, którzy ukończą maraton rozlosowane zostaną nagrody rzeczowe.
       Opis trasy:
       START/META: Polana z wiatami – ul. Sybiraków - ul. Chrobrego – leśniczówka Dębica - szlak żółty - mostek Elewów – szlak niebieski - szlak czerwony do mostka Elewów – mijanka szlaku czerwonego – dawna wiata Ewa (ul. Bukowa) - szlak niebieski – Góra Belweder - szlak zielony – szlak niebieski - szlak żółty - szlak niebieski – Marymoncka (obok muszli koncertowej) – Polana z wiatami.
      
MOSiR

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama