UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Miesiąc do startu Biegu Niepodległości

 

Wielkimi krokami zbliża się 11 listopada, kiedy to odbędzie się kolejna, już VI edycja Elbląskiego Biegu Niepodległości. Równy miesiąc przed startem do biegu głównego zapisanych jest 220 osób, zaś w Małym Biegu jest już ponad 250 dzieci. Zapisy trwają do 3 listopada.

Na liście startowej znajdują się zawodnicy w dużej mierze z Elbląga, ale jest wielu biegaczy z różnych stron Polski, reprezentujących inne miasta takie jak: Toruń, Gdańsk, Rumia, Nowy Dwór Gdański, Braniewo, Ostróda, Iława, Malbork, Kwidzyn, Grudziądz, Bartoszyce i wiele innych.
      – Cieszy nas, że tak wiele osób postanowiło świętować w Elblągu rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, nie tylko uroczyście, ale też na sportowo – mówi Andrzej Bugajny, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. – Do Biegu Niepodległości został równo miesiąc, a uczestników przybywa z dnia na dzień, dlatego zachęcamy do jak najszybszego zapisania się na to jakże ważne wydarzenie.

 

Podobnie jak w roku ubiegłym, oprócz biegu głównego na 10 km, odbędzie się rywalizacja sztafet (3 x 3.333 m) oraz wyścigi dla dzieci do 15. roku życia w formule Małego Biegu Niepodległości. Dystanse dla dzieci będą zależne od wieku, najmłodsze wystartują razem z rodzicami. Najkrótszy dystans to 50 m dla dzieci do 2. roku życia, najdłuższy 600 jest przeznaczony dla dzieci w wieku 14-15 lat. Na mecie na każde dziecko będzie czekał pamiątkowy medal, taki sam jak w biegu głównym.

Trasa biegu będzie przebiegała przez centrum miasta. Start i meta będą znajdowały się przy ul. Teatralnej, a biegacze pokonają trzy pętle ulicami: Teatralna, Robotnicza, Pocztowa, Rycerska, Tysiąclecia, Hetmańska, Armii Krajowej i 12 Lutego.
      – Dzięki temu, że trasa podzielona jest na 3 pętle po 3 333 metry, organizujemy ponownie rywalizację dla sztafet – dodaje Krzysztof Fedak. – Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które wolą pokonać krótszy dystans niż 10 km.

Zapisy do biegu głównego, sztafet oraz Małego Biegu Niepodległości przyjmowane są za pomocą serwisu Elektroniczne Zapisy. Wchodząc na wskazaną stronę klikamy: zapisz się, następnie w formularz zgłoszeniowy pojawi nam się szczegółowa instrukcja dotycząca zapisów. Należy jednak pamiętać, że formularz zgłoszeniowy dostępny jest dopiero po założeniu konta lub jeśli zawodnik posiada już konto, to po zalogowaniu się do panelu zawodnika. Na stronie tej dostępny jest również regulamin biegu, w którym zawarte są wszelkie informacje na temat m.in. trasy, kategorii wiekowych, nagród i opłat. Nowością jest zwolnienie z opłaty startowej osób startujących w kategorii wiekowej 70+. Prosimy jednak pamiętać, że w przypadku osób 70+ brak opłat nie zwalnia uczestnika z konieczności dokonania rejestracji na bieg. Przypominamy również, że każda z osób biorących udział w rywalizacji sztafet musi dokonać pełnej rejestracji.

 

Program VI Elbląskiego Biegu Niepodległości:
      Niedziela, 10.11.2019 r.
      10.00 – 15.00 - Wydawanie pakietów startowych - biuro zawodów w budynku lodowiska Helena, ul. Karowa 1.


      Poniedziałek, 11.11.2019 r.
      9.00 – 10.30 – Wydawanie pakietów startowych - biuro zawodów w budynku lodowiska Helena, ul. Karowa 1.

10.55 – 12.30 – Starty do Małego Biegu Niepodległości (dzieci od 0-15 lat) .
      13.25 – Uroczyste otwarcie zawodów.
      13.30 – VI Elbląski Bieg Niepodległości na 10 km oraz sztafety – bieg kobiet i mężczyzn
      14.15 – Wydawanie posiłków dla zawodników.
      15.30 – Dekoracja zwycięzców biegu głównego oraz sztafet.
      15.45 – Zamknięcie zawodów.

 

Organizatorami VI Elbląskiego Biegu Niepodległości są: Urząd Miejski w Elblągu oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Patronat honorowy nad imprezą objął Witold Wróblewski – Prezydent Elbląga. Głównym sponsorem biegu jest: Centrum Handlowe Ogrody i Biuro Nieruchomości American Home, a sponsorami strategicznymi są: FLSmidth Maag Gear oraz Salon Łazienkowy Awangarda.

MOSiR
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Jeszcze raz proszę, błagam. Niech pobiegnie z nami dyrektor z zawodu dyrektor. Już mam ciary jak pomyślę sobie, że przebiegnie i pogra na fairant na gitarze. Podobno marzenia się spełniają. ..
 • Nie ma szans. Z tancerzem mamy inne plany!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  1
  Dyrektorzzawodu(2019-10-12)
 • Z niecierpliwością czekam na występ pana Adama z Anabolic Team. Gość jest zaprzeczeniem praw natury. Im starszy tym szybszy! Zegar biologiczny tyka dla niego w odwrotnym kierunku. Jak tak dalej będzie rozwijać się jego sportowa kariera to przed pięćdziesiątką dychę przebiegnie w 30 min., i to dzięki soku z buraków...
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  0
  szok z buraków(2019-10-12)
Reklama