Miłe złego początki

Elbląg, Miłe złego początki

Nie mogą odnaleźć się w III lidze piłkarze Concordii Elbląg. Wczoraj (20 sierpnia) Pomarańczowo czarni ulegli rezerwom Jagiellonii Białystok. A zaczęło się całkiem nieźle.

W 16. minucie bramkarz rezerw Jagiellonii obronił strzał Tomasza Szawary. Trzy minuty później goście wyszli na prowadzenie po bramce Szymona Drewka. I... to był w zasadzie koniec dobrych informacji z Białegostoku.

Gospodarze potrzebowali sześciu minut, aby zdobyć gola na wagę remisu, i kolejnej minuty, aby wyjść na prowadzenie. Dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Maciej Twarowski. Najpierw wykorzystał błąd debiutującego w bramce Concordii Macieja Woźniaka, który nie sięgnął piłki po dośrodkowaniu Mateusza Kowalskiego i trafił do pustej bramki. A minutę później Maciej Twarowski pokonał w pojedynku Iwana Spychkę, znalazł się sam na sam z bramkarzem i wykorzystał szansę.

Goście do gry wrócili w 40. minucie. Gol padł w niecodziennych okolicznościach. Sędzia podyktował rzut wolny pośredni pięć metrów przed bramką gospodarzy. Łukasz Kopka zdobył swojego trzeciego gola w sezonie i dał Concordii nadzieję.

Którą tuż po przerwie odebrał Maciej Bortniczuk. W 49. minucie sędzia podyktował rzut karny za faul Edila Barrosa. I to właśnie wprowadzony po przerwie Maciej Bortniczuk pokonał Macieja Woźniaka i gospodarze odzyskali prowadzenie.

Obie drużyny stworzyły sobie sytuacje do zmiany wyniku. Ale na listę strzelców wpisywał się już tylko Maciej Bortniczuk. W 64. minucie huknął z dystansu i podwyższył prowadzenie swojego zespołu. A w 84. minucie skompletował klasycznego hat tricka wykorzystując podanie od Mikołaja Wasilewskiego.

Concordia spotkanie kończyła w dziewiątkę. W 85. minucie sędzia wyrzucił z boiska Mateusza Szmydta za niesportowe zachowanie A w doliczonym czasie gry Iwan Spychka obejrzał czerwoną kartkę za faul na wychodzącym na czystą pozycję Macieju Twarowskim.

W następnej klejce Concordia na własnym boisku zmierzy się ze spadkowiczem z II ligi Pogonią Grodzisk Mazowiecki.

Jagiellonia II Białystok – Concordia Elbląg 5:2 (2:2)

Bramki: 0:1 – Drewek (18. min.), 1:1 – Twarowski (24. min.), 2:1 – Twarowski (25. min.), 2:2 – Kopka (40. min.), 3:2 – Bortniczuk (49. min., karny), 4:2 – Bortniczuk (64. min.), 5:2 – Bortniczuk (85. min.)

Concordia: Woźniak – Spychka, Szawara, Barros (75' Rękawek), Bukacki (68' Rudziński), Drewek, Jarzębski, Kopka (68' Kaczorowski), Szmydt , Szramka (60' Łęcki), M. Pelc(75' Nestorowicz)