Minimalna porażka z pierwszoligowcem

Elbląg, Minimalna porażka z pierwszoligowcem

W drugim meczu sparingowym Olimpia Elbląg minimalnie przegrała z pierwszoligową Termaliką Nieciecza. Bramkę dla żółto – biało – niebieskich strzelił Jakub Bojas, który wykorzystał rzut karny w końcówce pierwszej połowy spotkania. Rezerwy wysoko pokonały Barkas Tolkmicko.

To był mecz z najsilniejszym rywalem, z jakim zmierzą się piłkarze Olimpii Elbląg w okresie przygotowań przed rundą wioenną II ligi. Dziś (26 stycznia) żółto-biało-niebiescy zmierzyli się z pierwszoligową Termaliką Brut Bet Nieciecza. Rywal zimową przerwę spędza na 9. miejscu I ligi.
       Dzisiejszy mecz odbył się w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich we Władysławowie – Cetniewie. Początkowe minuty wskazywały, że bramkarz Olimpii będzie często wyjmował piłkę z własnej bramki. Już w 8. minucie Sebastiana Madejskiego pokonał Florin Purece, kilkanaście minut później wynik podwyższył Jacek Kiełb.
       Olimpijczycy poprawili jednak grę obronną i więcej bramek dla pierwszoligowca nie padło. W końcówce pierwszej połowy Jakub Bojas zmniejszył rozmiary porażki strzelając bramkę z rzutu karnego. W drugiej części meczu wynik nie uległ zmianie.
       - Na tle pierwszoligowca nie wyglądaliśmy źle. Szybko stracone bramki popsuły trochę obraz tego meczu, ale zdołaliśmy poprawić grę w ciągu meczu. Nie było źle, ale wiemy nad czym musimy pracować – powiedział Adam Nocoń, trener Olimpii Elbląg.

Olimpia Elbląg – Termalica Bruk – Bet Nieciecza 1:2 (1:2)
       Bramki: 0:1 – Purece (8. min.), 0:2 – Kiełb (22 min.) - 1:2 – Bojas (39 – karny)

Olimpia: Madejski (45' Pilarz) – Balewski (45' Filipczyk), Wenger (60' Korkliniewski), Lewandowski (45' Markowski), Jurek (45' Kiełtyka), Zaremba (45' Sedlewski), Nowicki (45' Rozumowski), Kuczałek (45' Sochań), Bojas (45' Szmydt), Persona, Fidziukiewicz (45' Demianiuk).

Rezerwy zatopiły Barkas

Rezerwy Olimpii Elbląg wysoko pokonały A – klasowy Barkas Tolkmicko w dzisiejszym (26 stycznia) meczu sparingowym.
       - Do wyniku nie przywiązujemy dużego znaczenia. Graliśmy z zespołem, który jest od nas niżej notowany. Był to dla nas dobry, pożyteczny sparing będący uwieńczeniem kolejnego tygodnia treningów. Mieliśmy przewagę, aczkolwiek niektóre elementy gry wymagają poprawy. Od poniedziałku zaczynamy obóz dochodzeniowy – powiedział po meczu Szymon Waga, trener Olimpii II Elbląg.

Olimpia II Elbląg – Barkas Tolkmicko 6:0 (4:0)

Bramki: 1:0 – Nestorowicz (5. min.), 2:0 – Wierzba (12. min.), 3:0 – Kulesz (25. min.), 4:0 – Nestorowicz (38. min.), 5:0 – Zaleski (67. min.), 6:0 – Bucio (79. min.)

Elbląska Gazeta Internetowa portEl. Pl jest patronem medialnym ZKS Olimpia Elbląg