UWAGA!

Mistrzostwa Młodzików w Kajakach

 Elbląg, Mistrzostwa Młodzików w Kajakach

W sobotę (26 września) na Bulwarze Zygmunta Augusta odbędą się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Kajakach.

W mistrzostwach wystartują zawodnicy z roczników 2006, 2007, 2008 z 4 województw: lubelskiego, mazowieckiego, podlaskiego, warmińsko-mazurskiego.

Rozpoczęcie imprezy zaplanowano na godz. 13.00. Wyścigi odbędą się na rzece Elbląg na dystansie 2000 m. Zostaną rozegrane konkurencje K-1 młodzików, C-1 młodzików, K-1 młodziczek, C-1 młodziczek, K-2 młodzików, C-2 młodzików, K-2 młodziczek, C-2 młodziczek, K-4 młodzików, K-4 młodziczek.

Po zawodach odbędzie się krótka dekoracja zwycięzców, która planowana jest około godz.17.00.

Strefa zawodów będzie terenem zamkniętym obejmującym: parking, wioskę zawodniczą z wyznaczoną strefą dla klubów. Z uwagi na wymogi organizacyjne, wynikające m.in. z przepisów Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 12 czerwca 2020 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie ustanowienie określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, osobami upoważnionymi na wejście do strefy zawodów będą tylko uczestnicy zawodów, kierownicy drużyn, obsługa zawodów, VIP oraz sędziowie. Osoby nieuprawnione (publiczność, rodzice) nie mają wstępu do strefy zawodów.

 

Przed zawodami o godz. 11.00 rozpocznie się pokaz ratownictwa wodnego organizowany przez Straż Pożarną z Elbląga, a o 12.00 zaplanowany jest start do wyścigu „pierwszego kroku” w kajakach dla chętnych rodziców z dziećmi, którzy będą chcieli spróbować swoich sił w tej konkurencji. – (zbiórka załóg do wyścigu odbędzie się 45 min. przed startem, po uprzednim zarejestrowaniu się pod numerem 577 100 337).

 

Organizatorami tego wydarzenia są: UKS „Silvant Kajak Elbląg”, Urząd Miejski w Elblągu, Komenda Miejskiej Policji w Elblągu, Kapitanat Portu Elbląg, Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego (Biuro Regionalne w Elblągu), Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Celebra i Silvant. 

Krzysztof Komorowski, Biuro Regionalne Urzędu Marszałkowskiego w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • To że strefa zawodów jest zamknięta nie oznacza że kibice nie znajdą dobrych miejsc do kibicowania. Cały bulwar od strony starówki bedzje dostępny. Strefa zamknięta jest między mostami od specjal pubu
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  0
  Trener 12121(2020-09-10)
 • I rodzice nie mogą wejść a VIP tak, kpina jakaś
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  1
  Kajakarz(2020-09-16)
Reklama