Mistrzostwa Polski Juniorów w łyżwiarstwie szybkim

Elbląg, Mistrzostwa Polski Juniorów w łyżwiarstwie szybkim

Na torze lodowym „COS” w Zakopanem w dniach 14-17 lutego odbyła się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży oraz rozegrano Mistrzostwa Polski Juniorów w łyżwiarstwie szybkim. Województwo warmińsko-mazurskie reprezentowało czworo panczenistów z elbląskich klubów UKS ”Viking” oraz KS ”Orzeł”.

Prawo udziału w wymienionych zawodach miały zawodniczki i zawodnicy, łącznie 64 osoby, które uzyskały limity czasowe.
       Spośród naszych reprezentantów w M.P Juniorów najlepiej wypadł Marcin Bachanek (U.K.S „Viking” Elbląg) – członek Kadry Narodowej Juniorów, reprezentant Polski w Pucharze Świata Juniorów.
       M. Bachanek zdobył sześć medali i ustanowił dwa rekordy życiowe.
       Oto wyniki czasowe i miejscowe z poszczególnych dystansów i w wieloboju:
       Juniorzy (500 m, 3000 m, 1500 m, 5000m, wielobój) :
       1. MICHALSKI Piotr (SKŁ Górnik Sanok)37.27(1) 4:11.22(1) 1:56.63(1) 7:29.47(1), wielobój- 162.964 (1)
       2. BACHANEK Marcin (UKS Viking Elbląg ) 38.91(3) 4:12.68(2)rekord życiowy) 1:58.41(2) rekord życiowy 7:40.50(3), wielobój- 166.543(2)
       3. OSTASZEWSKI Michał (WTŁ Stegny Warszawa ) 41.13(8) 4:13.73(3) 2:02.86(4) 7:35.37(2) wielobój-169,909(3).
       Dodatkową konkurencją, jednak nie wliczaną do klasyfikacji wielobojowej, był sprinterski bieg na dystansie 1000m w którym Marcin Bachanek zdobył swój najcenniejszy medal pokonując swego największego rywala Piotra Michalskiego z SKŁ "Górnik" Sanok o 0,94 sekundy.
       Juniorzy (1000 m):
       1. BACHANEK Marcin (UKS Viking Elbląg ) 1:16.82(1)
       2. MICHALSKI Piotr (SKŁ Górnik Sanok)rekord życiowy) 1:17,76(2)
       3. SUT Wojciech (UKS ”Błyskawica” Domaniewice) 1:18.38(3)
       Bardzo dobrze wypadła drużyna juniorów UKS ”Viking” Elbląg, która reprezentowała nasze województwo w składzie: M. Bachanek, Ł. Mazurek, M. Brydziński. W biegu drużynowym na dystansie 8 okrążeń zajęła II miejsce ustępując tylko drużynie SKŁ Górnik Sanok o 3,9 sekundy.
       Juniorzy (bieg drużynowy na 8 okrążeń):
       1. Województwo Podkarpackie I ( SKŁ „Górnik” Sanok I) – 4:27,15
       2. Województwo Warmińsko-Mazurskie (UKS ”Viking” Elbląg) – 4:31,12
       3. Województwo Łódzkie (K.S "Pilica' Tomaszów Mazowiecki) – 4:34,51
       4. Województwo Podkarpackie II ( SKŁ „Górnik” Sanok II) – 4:58,55
       W punktacji generalnej klubów UKS ”Viking” Elbląg z ilością 62 pkt. zajął VI miejsce (sklasyfikowano 13 klubów).
       W klasyfikacji łącznej województw – województwo warmińsko-mazurskie zajęło V miejsce z dorobkiem 72 pkt. (sklasyfikowano 6 województw).