UWAGA!

Mistrzowski weekend

 
Elbląg, Mistrzowski weekend
fot. nadesłana

Już w najbliższą sobotę, 22 lutego rozpoczynają się Mistrzostwa Polski PTT i FTS. Ten weekend będzie stał pod znakiem mistrzowskich zmagań najlepszych polskich tancerzy standardowych. Podczas Mistrzostw nie zabraknie również dodatkowych atrakcji artystycznych.

- Ten rok jest szczególny będziemy w nim świętować 20-lecie pracy z Formacją i zdobycia pierwszego medalu na Mistrzostwach Polski oraz 15-lecie Międzynarodowego Festiwalu Tańca Baltic Cup – przypomina dyrektor Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”, Antoni Czyżyk. – Indywidualne Mistrzostwa, Mistrzostwa w Formacjach, jubileuszowa edycja Baltic Cup – te wydarzenia motywują naszych tancerzy do wzmożonych treningów, do pokazania się z jak najlepszej strony.
       Do udziału w Mistrzostwach Polski PTT I FTS zgłosiło się 228 par czyli niemal pół tysiąca tancerzy. Są to tancerze z klubów z niemal całej Polski od Krakowa, Gliwic i Sosnowca przez Gorzów Wielkopolski, Lublin i Bydgoszcz po Gdynię i Sopot. Najwięcej par zgłosiło się w kategoriach: 16-18 Standard oraz 16-20 (Under 21) Standard.
      
       - Liczymy na dobre wyniki trzech elbląskich dorosłych par, ale szczególnie przyglądać będziemy się startom młodszych tancerzy – opowiada Antoni Czyżyk. - W klubie właśnie dokonuje się zmiana pokoleniowa, zmieniają się również konfiguracje par dlatego chcemy żeby ci młodsi tancerze startowali w jak największej ilości prestiżowych turniejów.
       W Mistrzostwach Polski mogą wziąć udział jedynie te pary, które plasują się w pierwszej pięćdziesiątce najlepszych par w rankingu Światowej Organizacji Tańca Sportowego (WDSF), są sklasyfikowane w Polskim Rankingu Sportowym (na pierwszych 24 miejscach), uwzględniającym wyniki turniejów WDSF, bądź biorą udział w Mistrzostwach Okręgu (zajmują pierwsze 24 miejsca). W przypadku par młodzieżowych i juniorskich kwalifikuje się również 24 pary z odpowiadającego ich kategoriom Polskiego Rankingu Sportowego.
      
       Od dwóch lat Mistrzostwa Polski sędziują również jurorzy z zagranicy.
       - Zadbaliśmy o to, żeby podczas turnieju komisja sędziowska była oparta o najlepszych specjalistów zagranicznych, to pięciu sędziów z Włoch, Rosji i Niemiec. Pozostali to sędziowie z Polski. To często najlepsi trenerzy, a wcześniej mistrzowie parkietu, dziś można zobaczyć ich w innej roli – stwierdza Antoni Czyżyk.
       Sobotnie i niedzielne zmagania podczas gali uświetnią występy artystyczne. Podczas sobotniej będzie można zobaczyć gimnastyczki z reprezentacji Polski w gimnastyce artystycznej. To zawodniczki Ośrodka Przygotowań Olimpijskich. Zaprezentują się w trzech wejściach. W niedzielę na parkiecie zagoszczą tancerze nowocześni, którzy zatańczą układy w przerwach między kategoriami.
      
       - Mamy nadzieję, że organizacja, oprawa i warunki, które zapewnimy podczas Mistrzostw sprawią, że tancerze będą się tu czuli naprawdę dobrze. A publiczność będzie usatysfakcjonowana poziomem tanecznym i będzie z entuzjazmem kibicować swoim faworytom do mistrzowskiego tytułu – podsumowuje Antoni Czyżyk.
      
       Program imprezy:
       22.02.2014 (sobota)
       ELIMINACJE godz. 14.00-17.00:
       Kategorie taneczne: Pary młodzieżowe (16-18 lat) oraz dorośli (pow. 15 lat) w tańcach standardowych.
       GALA WIECZORNA godz. 19.00:
       Rundy finałowe. W trakcie gali odbędą się pokazy artystyczne.
      
       23.02.2014 (niedziela)
       ELIMINACJE godz. 12.00-16.00:
       Kategorie taneczne: Juniorzy starsi (14 – 15 lat) w stylu latynoamerykańskim, Młodzież (16-20 lat) w stylu standardowym oraz Seniorzy I i II (pow. 34 i pow. 45 lat) w stylu standardowym.
       GALA WIECZORNA godz. 18.00:
       Rundy finałowe. W trakcie gali odbędą się pokazy artystyczne.
      
       Patronat honorowy nad Mistrzostwami Polski PTT i FTS objęli Jacek Protas - Marszałek Województwa Warmińsko - Mazurskiego oraz Jerzy Wilk - Prezydent Elbląga.
      
       Sponsorzy: Grupa LOTOS SA, Grupa Żywiec - Browar w Elblągu, Rolno-Spożywczy Rynek Hurtowy "Giełda Elbląska", Producent wyrobów skórzanych Paters, Producent szkła i witraży Pujan, Auto Postek Multidealer, Zakład Sprzątania Wnętrz MOP83, Salon Komputerowy K&M, Neoglory Biżuteria. Zrealizowano przy wsparciu Prezydenta Elbląga.
      
       Patronat medialny nad Mistrzostwami Polski objęli: TVP Olsztyn, Gazeta Olsztyńska, Orientacja.pl, Portal Kulturalny Warmii i Mazur eŚwiatowid.pl, Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl, Telewizja Elbląska, Dziennik Elbląski, Nasz Elbląg, Radio Eska Elbląg.
      

      
      
CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama