UWAGA!

Młodzi piłkarze Olimpii w letniej edycji AMO

 
Elbląg, Młodzi piłkarze Olimpii w letniej edycji AMO

Akademia Młodych Orłów to największe wyróżnienie dla młodych adeptów piłki nożnej. Na letnią edycję zaproszono dwóch reprezentantów Olimpii Elbląg co oznacza znalezienie się w gronie najlepszych piłkarzy w danych rocznikach.

\AMO to inicjatywa organizowana przez Polski Związek Piłki Nożnej. W dniach 4-11 sierpnia odbędzie się zgrupowanie w Gniewinie rocznika 2007. Wśród zaproszonych 80 zawodników znalazło się pięciu reprezentantów Warmii i Mazur w tym jeden piłkarz na co dzień występujący w Olimpii Elbląg. Wyróżniony został Aleksay Bogusławski.
       Młody zawodnik w Akademii Piłkarskiej Olimpii trenuje pod okiem Adama Albertowicza. Rocznik 2007 w minionym sezonie występował w I lidze wojewódzkiej D1 Młodzik Grupa 4 gdzie okazali się bezkonkurencyjni wygrywając 8 meczów i dwa remisując. Na zakończenie sezonu, w piątek 7 czerwca, wygrali z Polonią Pasłęk 6:2. Olimpia była takżenajskuteczniejszą drużyną strzelając aż 44 bramki, tracąc przy tym 11 goli - najmniej w lidze.
       Wcześniej, od 28 lipca do 4 sierpnia, również w Gniewinie odbędzie AMO dla rocznika 2006. Województwo Warmińsko-Mazurskie reprezentować będzie czterech zawodników, wśród których zaproszenie otrzymał Mateusz Głowiński zawodnik żółto-biało-niebieskich.
       Głowiński z końcem sezonu zakończył etap gry w kategorii Młodzika. Minioną kampania była niezwykle udana, bo Olimpia 2006 (trener Sebastian Cierlicki) wygrała wszystko co było możliwe. Zaczęło się od zwycięstwa w jesiennej lidze D1 Młodzik Grupa 2. Zimą żółto-biało-niebiescy wygrali towarzyski młodzieżowy turniej Legia-Bart Cup oraz halowe mistrzostwa województwa. Wiosną okazali się najlepsi ProTrainUp Ekstraklasa D1 Młodzik Grupa 2, a na koniec dorzucili mistrzostwo Warmii i Mazur. W meczu finałowym Olimpia pokonała Constract Lubawa 3:2, a jedną z bramek strzelił Głowiński.
       W niedalekiej przeszłości powołania na zgrupowania letniej i zimowej Akademii Młodych Orłów otrzymywał Szymon Grączewski (rocznik 2005), ale w tej kategorii wiekowej AMO zakończyła działalność i kolejnym etapem będą powołana do kadry Polski do lat 15.
      

       Patronem medialnym ZKS Olimpia Elbląg jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl
qba
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama