Młodzik Olimpii bezkonkurencyjny

Elbląg, Młodzik Olimpii bezkonkurencyjny

Jeszcze przed weekendem, w piątek 20 września, żółto-biało-niebiescy rocz. 2007 rozegrali ostatni mecz w pierwszej rundzie ligi jesiennej ProTrainUp Ekstraklasa D1 Młodzik Grupa 2. Olimpia wygrała w Iławie z Małym Jeziorakiem 3:0.

Przed spotkaniem Mały Jeziorak zajmował drugie miejsce w tabeli z dorobkiem 13. punktów (4 zwycięstwa, 1 remis i 1 porażka), zatem czysto statystycznie można było spodziewać się ciężkiej przeprawy. Mecz jednak zaczął się idealnie dla Olimpii. Wynik spotkania już w trzeciej minucie otworzył Oliwier Turulski, który wykorzystał doskonałe podanie z rzutu rożnego Dawida Czaplińskiego. W kolejnych minutach spotkanie się wyrównało, obie drużyny grały otwartą piłkę, jednak to Olimpia była bardziej konkretna i w 23 minucie podwyższył prowadzenie. Na listę strzelców wpisał się Aleksay Bogusławski, a kolejną asystą popisał się Dawid Czapliński.

W drugiej połowie nadal obie drużyny grały otwartą piłkę, jednak ataki drużyny z Iławy nie stwarzały zagrożenia Olimpii. Wynik spotkania w 39 minucie ustalił Dawid Czapliński, który potwierdził swoją dobrą dyspozycję. Po podaniu od Ksawerego Kościuka wprowadził piłkę do środka pola i pięknym strzałem zza pola karnego umieścił piłkę w bramce Jezioraka.

Tym samym rozgrywki ligi jesiennej osiągnęły półmetek. Póki co jest idealnie, bo żółto-biało-niebiescy wygrali wszystkie mecze, strzelając 32 bramki i tracąc zaledwie 2. W najbliższą sobotę zespół z Elbląga podejmie na wyjeździe Żuri Olsztyn (w pierwszym spotkaniu 3:0).

- Rozegraliśmy dobre zawody. W niektórych momentach jednak niepotrzebnie chcieliśmy iść na wymianę ciosów. Musimy bardziej szanować piłkę, ponieważ z mocniejszym przeciwnikiem może się to zemścić. - podsumował trener Kamil Syroka współpracujący z trenerem Adamem Albertowiczem.

Mały Jeziorak Iława - Olimpia Elbląg 0:3

3’ Oliwier Turulski, 23’ Aleksay Bogusławski, 39' Dawid Czapliński

Olimpia: Pawłowski Natan, Czapliński Dawid, Szczygłowski Tymon, Turulski Oliwier, Kościuk Ksawery, Majewski Szymon, Wityczyn Igor, Józefowski Filip, Boguslawsky Aleksay.

Na zmiany wchodzili: Bogusławski Alexsander, Patalas Maciej, Kołodziej Jakub

Patronem medialnym ZKS Olimpia Elbląg jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl