UWAGA!

Na sport potrzeba dużo pieniędzy

 
Elbląg, Na sport potrzeba dużo pieniędzy
fot. Anna Dembińska, archiwum portEl.pl)

1,36 mln zł przeznaczyli miejscy urzędnicy na wsparcie szkolenia sportowego w elbląskich klubach. Szkolenie młodzieży ratusz chce wesprzeć kwotą 610 tys. zł. Potrzeby są jednak większe: kluby złożyły wnioski odpowiedni na 2,66 mln zł na szkolenie i 1,64 mln zł na sport młodzieżowy. Prezydent decyzję w sprawie podziału pieniędzy podejmie w drugiej połowie stycznia.

1,36 mln zł przeznaczyli miejscy urzędnicy dla elbląskich klubów na wsparcie szkolenia w różnych dyscyplinach sportu. W ubiegłym roku miasto przeznaczyło na ten cel kwotę 1,8 mln zł, w 2017 r. - 1,18 mln zł. Trzeba jednak pamiętać, że w ubiegłym roku miasto ogłosiło „duży” konkurs na początku roku, kiedy rozdysponowano 1,2 mln zł, a w kolejnych miesiącach organizowane były kolejne , w których pieniądze otrzymywały już wybrane kluby. Nie jest wykluczone, że w tym roku sytuacja się nie powtórzy i w kolejnych miesiącach elbląskie drużyny będą się mogły ubiegać o dodatkowe pieniądze.
       Na razie do rozdysponowania jest 1,36 mln zł. Do podziału budżetowego „tortu” stanęło 17 elbląskich klubów, które złożyły wnioski na sumę 2,66 mln zł. Decyzja o podziale pieniędzy zapadnie do 24 stycznia, a kluby otrzymają pieniądze na działalność do końca roku.
       Najwięcej chciałby uzyskać EKS Start (Superliga piłki ręcznej kobiet), bo aż 800 tys. zł. Drugi reprezentant szczypiorniaka w naszym mieście – Wójcik Meble (I liga piłki ręcznej mężczyzn) wnioskował o 555 tys. zł. Drugą grupę sportowców, którzy potrzebują dużej ilości miejskich pieniędzy są piłkarze i piłkarki nożne. Olimpia (II i IV liga piłkarzy) chciałaby 600 tys., Concordia (IV liga piłkarzy) – 154 tys. zł, a Hanza (III liga kobiet) kolejne 35,5 tys. zł.
       Wniosek o dotację pow. 100 tys. zł złożyli jeszcze siatkarze Health Revolution (III liga siatkarzy). Na dotację liczą jeszcze mniejsze kluby. Z doświadczeń wiadomo, że miasto stara się każdemu klubowi coś dać, w związku z tym możemy oczekiwać cięć wniosków. Przy podziale pieniędzy urzędnicy będą się kierować m.in. uczestnictwem w rozgrywkach ligowych, tradycja i postrzeganiem dyscypliny w mieście, doświadczeniem oraz potencjałem klubu oraz wysokością wkładu własnego. Szczegółową listę wniosków można zobaczyć tutaj.
       Podobna sytuacja występuje w przypadku konkursu na upowszechnianie sportu wśród dzieci i młodzieży, Ratusz chce wesprzeć elbląskie kluby kwotą 610 tys. zł (taką sama sumę przeznaczono na to zadanie w ubiegłym roku). Do ratusza spłynęło jednak 29 wniosków od klubów na ogólną sumę 1,64 mln zł. Pewną ciekawostką jest oferta siatkarzy z Health Revolution, którzy złożyli wniosek o realizację zadania na kwotę 223 tys. zł, a od miast na ten cel chcą okrągłe... zero złotych wsparcia. Podobnie jak w przypadku konkursu na szkolenie sportowe w różnych dyscyplinach i w tym przypadku możemy się spodziewać cięć.
       O największą pulę na sport młodzieżowy zawnioskowały: Olimpia Elbląg (400 tys. zł), MKS Truso: 235 tys. zł, KS Orzeł – 185 tys. zł, Concordia Elbląg – 117 tys. zł. Urzędnicy będą dzielić pieniądze w oparciu o m.in. liczbę uczestników objętych szkoleniem, poziom sportowy (na podstawie punktów w ogólnopolskim współzawodnictwie dzieci i młodzieży), podziału na dyscypliny olimpijskie i nieolimpijskie oraz doświadczenia i potencjału organizatorów. Listę klubów można zobaczyć tutaj. Urzędnicy pieniądze na sport młodzieżowy podzielą do 22 stycznia.
      
SM
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama