UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Na torze Kalbar najlepsi okazali się łyżwiarze z Tomaszowa Mazowieckiego

 
Elbląg, Na torze Kalbar najlepsi okazali się łyżwiarze z Tomaszowa Mazowieckiego
fot. MOSiR

W miniony weekend (2-3 lutego) na elbląskim torze Kalbar odbyły się Ogólnopolskie Zawody Dzieci w Łyżwiarstwie Szybkim. W zawodach udział wzięło łącznie 97 zawodników z jedenastu klubów z całej Polski.

Łyżwiarze wystąpili w czterech kategoriach wiekowych: 10 lat i młodsi, 11 lat, 12 lat, 13 lat, osobno dziewczęta i chłopcy. Rywalizowano na czterech dystansach, dobranych odpowiednio do kategorii wiekowej. Udział w zawodach wzięli zawodnicy z Klubów: IUKS Dziewiątka -Tomaszów, KS Orzeł Elbląg, KS Pilica Tomaszów Maz., SKŁ Górnik Sanok, UKS 3 Milanówek, UKS Giżycko, UKS Jedynka -Tomaszów Mazowiecki, UKS Orlica Duszniki Zdrój, UKS Viking Elbląg, UKS Zryw Słomczyn, WMKS Olsztyn. Ogółem 97 zawodników.
       Najwięcej miejsc medalowych zdobyli zawodnicy KS Pilica Tomaszów. Z elbląskich klubów na podium stawali zawodnicy UKS Viking (Emilia Zawisza na dystansie 4x500m , Bartosz Szczepanek na dystansie 2x333m i na dystansie 2x167m) oraz sztafeta chłopców KS Orzeł w kategorii 10-11 lat. Odbyła się również punktacja w kategorii Szkół. W punktacji szkół wygrała SP 1 z Tomaszowa Mazowieckiego. SP 12 z Elbląga zajęła szóste miejsce, a SP 19 uplasowała się na siedemnastej pozycji. Warunki pogodowe dopisały szczególnie w drugim dniu zawodów. Lód był bardzo dobrze przygotowany, co zaowocowało pobiciem przez zawodników swoich rekordów życiowych. Ogółem padło aż 26 takich rekordów.
       Równocześnie z rozgrywanymi zawodami dla dzieci, odbyły się Okręgowe Mistrzostwa Mastersów. Wystartowali w nich zawodnicy w dwóch kategoriach do 50 lat i powyżej. W kategorii do 50 lat zwyciężyli zawodnicy UKS Viking: Robert Światkowski (pierwsze miejsce), Arkadiusz Ruczyński (drugie miejsce) i Wojciech Lusiński (trzecie miejsce) . W kategorii 50+ pierwsze trzy miejsca zajęli zawodnicy GSŁ Czarne Pantery z Giżycka, kolejno Zdzisław Maliszewski, Marek Gabryszak oraz Leszek Cywiński.
       Organizatorami zwodów byli: UKS Viking Elbląg i Okręgowy Związek Łyżwiarstwa Szybkiego, natomiast współorganizatorem Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu. Zawody odbyły się dzięki wsparciu Urzędu Miejskiego, a patronat nad imprezą objął Prezydent Elbląga - Witold Wróblewski.
      
MOSiR
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama