UWAGA!

NatuSumba – nowość w Promyku

 Elbląg, NatuSumba – nowość w Promyku

Energia i relaks, aktywność i wyciszenie to wszystko na nowych zajęciach NatuSumby w Centrum Tańca Promyk. To jedyna szkoła tańca w Polsce, gdzie prowadzone będą zajęcia pod okiem wyszkolonych we Włoszech instruktorek - Alicji Minkiewicz i Patrycji Dyrmo-Kowalczyk.

NatuSumba to taniec, fitness, pilates, joga i medytacja w jednym. To nowa forma aktywności wymyślona we Włoszech. Już od września będzie można skorzystać z zajęć NatuSumby w Centrum Tańca Promyk. Każdy, niezależnie od wieku może zapisać się na te zajęcia.
       – Zwłaszcza te osoby, którzy myślą o wszystkich, a nie o sobie – śmieje się instruktorka Alicja Minkiewicz. - NatuSumba jest idealną alternatywą dla ludzi, którzy żyją w ciągłym biegu życia codziennego. Podczas zajęć uwalniamy negatywne emocje i mamy czas by pomyśleć i zadbać tylko i wyłącznie o siebie.
       - Jest to również bardzo dobra forma dla seniorów ze względu na łagodniejszy charakter-mówi Patrycja Dyrmo-Kowalczyk. – Zainteresowanie NatuSumbą jest coraz większe szczególnie wśród ludzi pracujących w stresie, a także młodych mam, które nie mogą sobie jeszcze pozwolić na uczęszczanie na siłownię, a chcą odreagować i wyciszyć się.
      
       Zajęcia NatuSumby trwają 55 minut i mają cztery etapy:
       1) rozgrzewkę, podczas której przygotowujemy ciało do intensywnej pracy,
       2) mocny wysiłek fizyczny, etap najbardziej zbliżony do zumby, podczas którego uwalniają się nasze emocje,
       3) stretching inaczej rozciąganie ciała czyli wykonywanie ruchów tanecznych połączonych z pilates i jogą,
       4) a na koniec wyciszenie poprzez medytacje pozwalające uwolnić myśli od trosk życia codziennego i znaleźć swój wewnętrzny spokój.
       - Wszystkim etapom towarzyszą dźwięki natury, które jeszcze bardziej pozwalają naszemu ciału i umysłowi poczuć się wolno, świeżo i lekko – dodaje instruktorka Alicja Minkiewicz.
       Jak twierdzą instruktorki, NatuSumba doskonale wpływa na samopoczucie psychiczne i kondycję fizyczną. Sprzyja spalaniu kalorii, poprawia koordynacje ruchową, wzmacnia i rzeźbi ciało, wyzwala pozytywną energię.
       Już 7 września będzie można wziąć udział w warsztatach NatuSumby, które odbędą się podczas Maratonu Tanecznego realizowanego w CSE Światowid. Maraton rozpoczyna się o godz. 16 i potrwa do 19.30. Impreza jest bezpłatna.
       Zajęcia w CT Promyk ruszają od 15 września i do końca miesiąca są bezpłatne. Harmonogram zajęć na stronie www.promyk.elblag.pl od 1 września.
      
Zyta Wrzos, CT Promyk

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama