UWAGA!

NatuSumba - wyjątkowy czas dla siebie

 
Elbląg, NatuSumba - wyjątkowy czas dla siebie
fot. nadesłana

W niedzielę, 22 czerwca na sali sportowo-widowiskowej w Centrum Spotkań Europejskich Światowid odbyły się pierwsze w Polsce warsztaty z NatuSumby.

NatuSumba to forma aktywności, która staje się coraz bardziej popularna we Włoszech, a już od września będzie można uczęszczać na zajęcia także w Elblągu w Centrum Tańca Promyk. W niedzielę odbyły się pierwsze w Polsce warsztaty z NatuSumby. Poprowadziły je świeżo upieczone instruktorki Patrycja Dyrmo-Kowalczyk i Alicja Minkiewicz. W maju obie Panie odbyły szkolenia z Natusumby u założycieli tej formy we Włoszech. W pierwszych niedzielnych warsztatach udział wzięły głównie Panie, od dziewczynek po seniorki.
       - Pogoda nie sprzyjała spacerom, ale warto było wyjść z domu i przyjść na zajęcia. Na pewno nie był to stracony czas – mówi Pani Marta, jedna z uczestniczek – Bardzo podobała mi się muzyka. Po raz pierwszy przy takiej tańczyłam, świetnie dopasowana, z jednej strony kojąca, a z drugiej pobudzająca. Miałam wrażenie, że się ze mną stapiała. Na pewno chętnie przyjdę na kolejne takie zajęcia.
       Muzyka do zajęć jest nietuzinkowa. Są to odgłosy natury, a przy intensywniejszej części zajęć - muzyka Etno. Muzyka tworzona jest specjalnie na potrzeby Natusumby przez jednego z pomysłodawców, producenta muzycznego Bernardo Lafonte.
       Po warsztatach Panie chwaliły nie tylko muzykę ale i charakter zajęć. Zajęcia NatuSumby mają różne etapy. Najpierw uczestnicy muszą przygotować ciało do wysiłku, czyli rozgrzać mięśnie i stawy. Następnie jest intensywny wysiłek, czyli część najbardziej taneczna, po której przychodzi czas na rozciągnięcie ciała. Tutaj wykorzystywane są elementy fitness, pilates czy jogi. A na koniec jest wyciszenie poprzez medytacje.
       – Z jednej strony zajęcia bardzo aktywne, można było naprawdę się zmęczyć z drugiej strony bardzo się zrelaksowałam – opowiada wrażenia Pani Karolina - Ciekawe połączenie intensywnego tańca z możliwością wyciszenia. Podobała mi się ostatnia część ponieważ miałam czas, żeby odtajać, odpocząć i zebrać siły, takie „5 minut dla siebie”.
       Jak twierdzą instruktorki NatuSumba doskonale wpływa na samopoczucie psychiczne i kondycję fizyczną. Sprzyja spalaniu kalorii, poprawia koordynacje ruchową, wzmacnia ciało, wyzwala pozytywną energię. Uczestniczki warsztatów również dostrzegły zalety NatuSumby.
       - Fajne ćwiczenia na mięśnie, można ukształtować sobie ładną figurę, ale jednocześnie odprężyć się – mówi jedna z uczestniczek – Zajęcia nawet bardziej podobają mi się od zwykłej zumby. Z takich zajęć może skorzystać każdy, młodsza i starsza osoba.
      
CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama