UWAGA!

Nie tylko tanecznie, ale i artystycznie - Mistrzostwa Polski

Elbląg, Nie tylko tanecznie, ale i artystycznie - Mistrzostwa Polski

Niecałe dwa tygodnie dzielą nas od Mistrzostw Polski PTT i FTS w tańcach standardowych. Jeszcze tylko do soboty elblążanie mogą kupować promocyjne bilety na imprezę. Na parkiecie, podczas gal, oprócz najlepszych polskich par standardowych zobaczymy również pokazy artystyczne, w tym gimnastyczek z reprezentacji Polski w gimnastyce artystycznej, w układach zespołowych.

225 par zgłosiło się do udziału w Mistrzostwach Polski PTT i FTS w tańcach standardowych. To jedna z najważniejszych tanecznych imprez, która odbędzie się w Elblągu 22 i 23 lutego w hali Centrum Sportowo – Biznesowego.
       Centrum Spotkań Europejskich „Światowid" organizuje Mistrzostwa już po raz czwarty, poprzednie odbywały się tu w roku 2000, 2008 i 2011. To zawody, na których będzie można zobaczyć najlepsze polskie pary taneczne, walczące o tytuł Mistrza i Wicemistrzów Polski w stylu standardowym. Pary będą startować w sześciu kategoriach: 16-18 Standard, Pow. 15 Standard, 14-15 Latin, w po raz pierwszy wprowadzonej na Mistrzostwach Polski kategorii 16-20 (Under 21) Standard. Nie zabraknie również seniorów, będą tańczyć w kategoriach: Pow. 34 Standard, Pow. 45 Standard. Pary są z klubów tanecznych z całej Polski – od Krakowa, Gliwic i Sosnowca przez Gorzów Wielkopolski, Lublin i Bydgoszcz po Gdynię i Sopot. Najwięcej par zgłosiło się w kategoriach: 16-18 Standard oraz 16-20 (Under 21) Standard.
       W trakcie gali, w przerwach pomiędzy kategoriami, nie zabraknie również pokazów artystycznych.
       - Gimnastyka artystyczna to jedna z najtrudniejszych technicznie, a jednocześnie najpiękniejszych olimpijskich dyscyplin sportowych – opowiadają organizatorzy. – Podczas sobotniej gali będzie można zobaczyć gimnastyczki z reprezentacji Polski w gimnastyce artystycznej. To zawodniczki Ośrodka Przygotowań Olimpijskich. Zaprezentują się w trzech wejściach uświetniając w ten sposób sobotnie zmagania. W niedzielę na parkiecie zagoszczą tancerze nowocześni, którzy zaprezentują układy w przerwach między kategoriami.
       Już tylko do soboty, 15 lutego można kupować bilety promocyjne na Mistrzostwa Polski. Bilety te są do nabycia jedynie w kasie Centrum Spotkań Europejskich „Światowid". Bilet do stolika kosztuje 80 zł, a na trybuny: 20 zł. Cena biletów poza promocją: 40 zł – trybuny, 100 zł do stolika.
      
       Mistrzostwa Polski Polskiego Towarzystwa Tanecznego oraz Federacji Tańca Sportowego, 22 - 23 lutego, hala CSB na ul. Grunwaldzkiej 135 w Elblągu. Sprzedaż i rezerwacja: 55 611 20 68, 76 oraz internetowo na stronie.
      
       Patronat honorowy nad Mistrzostwami Polski PTT i FTS objęli Jacek Protas - Marszałek Województwa Warmińsko - Mazurskiego oraz Jerzy Wilk - Prezydent Elbląga.
      
       Program imprezy:
       22.02.2014 (sobota)
       ELIMINACJE godz. 14.00-17.00:
       Kategorie taneczne: Pary młodzieżowe (16-18 lat) oraz dorośli (pow. 15 lat) w tańcach standardowych.
       GALA WIECZORNA godz. 19.00:
       Rundy finałowe. W trakcie gali odbędą się pokazy artystyczne.
      
       23.02.2014 (niedziela)
       ELIMINACJE godz. 11.00-17.00:
       Kategorie taneczne: Juniorzy starsi (14 – 15 lat) w stylu latynoamerykańskim, Młodzież (16-20 lat) w stylu standardowym oraz Seniorzy I i II (pow. 34 i pow. 45 lat) w stylu standardowym.
       GALA WIECZORNA godz. 18.00:
       Rundy finałowe. W trakcie gali odbędą się pokazy artystyczne.
      

       Patronat medialny nad Mistrzostwami Polski objęli: TVP Olsztyn, Gazeta Olsztyńska, Orientacja.pl, Portal Kulturalny Warmii i Mazur eŚwiatowid.pl,
       Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl, Telewizja Elbląska, Dziennik Elbląski, Nasz Elbląg, Radio Eska Elbląg.

      
CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama