Niedziela na medal dla elbląskich zapaśników

Elbląg, Niedziela  na medal dla elbląskich zapaśników

W sobotę, 26 października w Gdańskiej Oruni odbył się międzynarodowy turniej "O Błękitną Wstęgę Bałtyku" w zapasach styl klasyczny. Startowali w nim zawodnicy z Niemiec, Dani Rosji i Polski.

Kacper Wróblewski walcząc w kategorii wagowej do 48 kg wygrał pierwszą walkę z Maciejem Woźniakiem reprezentantem ZKS Koszalin na punkty. Drugą walkę o wejście do finału przegrał, prowadząc do końca pojedynku na punkty, jednak w ostatnich sekundach dał się przechytrzyć Marcelowi Kibord, który wszedł mu w pas. Kacper chcąc się ratować, przechwycił jego ręce, by wykonać rzut suplesowy, po którym wylądował na swoich plecach i przegrał przez tusz.

Po tej walce był drugi w swojej grupie i walczył o brązowy medal z lgnacym Richterem z Żukowa, który przegrał położony na łopatki po rzucie ramiennym.
       Maxymilian McGowan pierwszą walkę w kategorii wagowej do 52 kg wygrał na punkty, którą stoczył z Grigori Smirnowem
       z Rosji z wynikiem 12:2. Drugą walkę o wejście do finału przegrał na plecy z Niemcem Karlem Thomsem, który wykonał rzut
       biodrowy. Trzecia walkę wygrał z zawodnikiem z Rosji.
       Jan Szyszko przegrał swoją walkę finałową (kategoria wagowa do 65 kg) z Szymonem Sulewskim, reprezentantem  ZKS Koszalin położony na łopatki.

Elbląską sekcję zapaśniczą godnie reprezentowali: Jaś Szyszko, który wywalczył (kategoria wagowa do 85 kg) srebrny medal, Maxymilian McGowan (kategoria wagowa do 52 kg) brązowy medal i Kacper Wróblewski (kategoria wagowa do 48 kg) brązowy medal. Gratulacje dla zawodników. Sekcja zapaśnicza zaprasza chętnych na treningi zapasów.