UWAGA!

Nowa nazwa, nowa drużyna i ambitne cele

 
Elbląg, Na zdjęciu od lewej:Piotr Wójcki (wiceprezes zarządu), Leszek Wójcik (prezes zarządu), Grzegorz Nowaczyk (prezydent Elblaga), Grzegorz Czapla (trener drużyny), Damian Malandy (kapitan zespołu), Jerzy Kruszewski (kierownik drużyny)
Na zdjęciu od lewej:Piotr Wójcki (wiceprezes zarządu), Leszek Wójcik (prezes zarządu), Grzegorz Nowaczyk (prezydent Elblaga), Grzegorz Czapla (trener drużyny), Damian Malandy (kapitan zespołu), Jerzy Kruszewski (kierownik drużyny) (fot. AD)

Elbląscy szczypiorniści od sezonu 2012/2013 zyskali nie tylko nowego sponsora tytularnego – markę Meble Wójcik, ale również nową nazwę oraz nowych graczy. Drużyna znana jako Wójcik Meble Techtrans Elbląg od nowego sezonu nazywać się będzie KS Meble Wójcik Elbląg. Zobacz drużynę.

Już za niespełna dwa tygodnie ligowe zmagania rozpoczną szczypiorniści I-ligowego KS Wojcik Meble Elbląg. Okres przygotowawczy do sezonu w pełni, zawodnicy mają za sobą udział w turniejach w Kościerzynie oraz w Elblągu. Warto przypomnieć, że ten ostatni wygrali, pokonując zespoły z Gdyni, Olsztyna oraz remisując z Malborkiem. Turnieje dały trenerowi możliwość sprawdzenia wszystkich zawodników oraz wyciągnięcia wniosków na doskonalenie umiejętności zespołu. W klubie nastąpiło kilka zmian, nie tylko związanych z samymi zawodnikami i trenerem, ale także z zarządem. Od nowego sezonu w jego skład weszli : Leszek Wójcik (prezes zarządu), Piotr Wójcik (wiceprezes zarządu), Maciej Serafin (członek zarządu), Maciej Borsukowicz (członek zarządu) oraz Adam Bartyś (członek zarządu).
      
       Leszek Wójcik (prezes KS Meble Wójcik Elbląg) – Chcemy pokazać w naszym kraju, że Elbląg na mapie piłki ręcznej jest, był i i będzie. Naszym celem jest, poprzez grę drużyny, promowanie naszych fabryk i miasta. Może zabrzmi to trochę dziwnie, ale my już gramy w ekstraklasie jako fabryki i bardzo chciałbym, żeby zawodnicy w przyszłości również zagrali. Jako, że w 2016 roku Polska jest organizatorem Mistrzostw Europy, tpo cichu mamy taki plan, żebyśmy w tym roku zagrali w ekstraklasie.
      
       Piotr Wójcik (wiceprezes zarządu KS Meble Wójcik Elbląg) – Od wielu lat wspieramy męską piłkę ręczną w Elblągu. W tym roku, od sezonu 2012/2013 zdecydowaliśmy się rozszerzyć skalę działalności i wsparcia szczególnie dla zespołu KS Meble Wójcik Elbląg. Marka Meble Wójcik staje się sponsorem tytularnym zespołu z czego jesteśmy bardzo dumni. Współpraca z drużyną o tak długiej i fajnej historii bardzo dobrze wpisuje się w kampanię marketingową firmy. Nasze ambicje są trochę większe niż zaplecze ekstraklasy i mamy nadzieje, że w najbliższych latach uda nam się wspólnie dumnie prezentować Elbląg, zespół oraz markę Meble Wójcik w tych najwyższych rozgrywkach. Mówiąc o aspekcie biznesowym mogę powiedzieć, że ta strategia na pewno będzie poparta, szczególnie lokalnie, troszkę szerszą kampanią reklamową i szerszym wsparciem promocyjnym nie tylko marki, ale także zespołu. Będziemy starali się wspierać zespół jak najbardziej, ale liczymy też na to, że zawodnicy będą dumnie nosić nasze logo na piersi, a także grą i hartem ducha pokazywać wyniki na boisku. Postaramy się zapewnić kibicom sporo fajnych niespodzianek podczas meczów. Mamy nadzieje, że frekwencja na trybunach będzie dużo lepsza niż w poprzednim sezonie. Myślę, że 90 proc. to gra zawodników, a te pozostałe 10 postaramy się jako firma dołożyć, żeby uatrakcyjnić mecze. 
      
       Grzegorz Nowaczyk (prezydent Elbląga) – Piłka ręczna w Elblągu ma tak wielkie tradycje i tak wielkie osiągnięcia, jak żadna inna dyscyplina w naszym mieście, dlatego jest naprawdę warta tego, aby ją wspierać. Piłka ręczna w naszym mieście ma dobre warunki do tego, żeby się rozwijać, ponieważ jest stały dopływ kadry dzięki Truso i klasom sportowym. To dyscyplina, która pewnie nigdy nie zniknie i bardzo dobrze. Nie chciałbym przeżywać tego, co było w poprzednim sezonie. Chłopcy noszą herb Elbląga na piersiach, a to do czegoś zobowiązuje. Chciałbym żeby pokazali dobrą grę podczas najbliższych rozgrywek ligowych, aby unikali kontuzji i by pokazali na parkiecie to, co w pocie czoła ćwiczą na treningach. O zaplecze socjalno-organizacyjne drużyna nie musi się martwić, bo ma mocnych sponsorów. Życzę zespołowi jak najwyższego wyniku, ale dla mnie nie jest to najważniejsze. Dla mnie najważniejsze jest to, aby zawodnicy pokazali w meczach dobrą formę, zaangażowanie i żeby dobrze promowali markę Elbląg i swojego sponsora.
      
       Jerzy Kruszewski (kierownik KS Meble Wójcik Elbląg) – Zawodnicy muszą zrozumieć, ze wszystko zależy najpierw od nich, potem od sponsorów i finansów. Każdy wygrany mecz da nam nowych kibiców. Wraz z zarządem postanowiliśmy, że ten sezon będzie dużo spokojniejszy, ale też i ambitny. Zawodnicy, którzy wzmocnili ten zespół zasługują żeby po pierwszej rundzie byli w piątce. I takie są oczekiwania zarządu i sponsorów. Od dawna współpracujemy z młodzieżą z Elbląga. Uważamy, że przyniesie to pozytywny efekt. Zawodnicy przychodzący z Truso będą przygotowani do podjęcia walki w I lidze. Chcemy, żeby kontakt naszego klubu z młodzieżą był na co dzień, a nie tylko od przypadku do przypadku. Musi być większe zaangażowanie trenerów, wychowawców wśród młodzieży, która trenuje piłkę ręczną.
      

 


       Skład drużyny:
      
       bramkarze:
      
Henryk Rycharsk (wychowanek MMTS Kwidzyn, czwarty sezon w Elblągu),
       Jacek Krawczyk (wychowanek Truso, drugi sezon w Elblągu),
       Marek Wróbel (wychowanek Truso, SMS, czołowy zawodnik klubu od 2004 roku)
       lewe skrzydło:
      
Grzegorz Szczepański (wychowanek MMTS Kwidzyn, czwarty sezon w Elblągu),
       Maciej Dawidowski (wychowanek Truso, SMS, trzeci sezon w klubie)
       prawe skrzydło:
      
Kamil Grablewski (gracz Truso, SMS, drugo sezon w Elblągu, powrót po kontuzji),
       Kamil Dukszto (wychowanek Truso, z klubem związany od 2005 roku),
       Adam Nowakowski (wychowanek Truso, pierwszy sezon w Elblągu)
       rozgrywający:
      
Robert Długosz (wychowanek Truso, z klubem związany od 2000 roku),
       Jakub Fonferek (wychowanek Truso, SMS, z klubem związany od 2005 roku),
       Damian Spychalski (wychowanek Truso, SMS, drugi sezon w klubie, reprezentant kadry młodzieżowej),
       Leszek Michałów (występował w MMTS Kwidzyn, w klubie od 2008 roku),
       Tomasz Maluchnik (wychowanek SMS, związany z klubem od 2007 roku),
       Mirosław Ośko (wychowanek Truso, SMS, z klubem związany od 2009 roku),
       Łukasz Lewandowski (wychowanek Truso, pierwszy sezon w klubie),
       Jakub Lipczyński (wychowanek Azoty Puławy, wypożyczony do 2014 roku),
       obrotowi:
      
Michał Gryz (wychowanek Truso, z klubem związany od 2008 roku),
       Damian Malandy (gracz SMS, w klubie od 2005 roku).
      
       Drużyna zaplanowane ma jeszcze sparingi z Kar-Do Spójnią Gdynia, a już 15 września zainaugurują ligowe zmagania podejmując Arot Astromal Leszno.
      

Anna Dembińska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Dobrze, że nie znaleźli innego sponsora i musieli się nazywać np. : "KS Wytwórnia Ogórków Kwaszonych Kowalski Elbląg" lub "KS Zakład Utylizacji Odpadów Elbląg" albo "KS Fabryka Zabawek Pituński Elbląg" (-LeSeFer)
 • ooo bardzo celne spostrzeżenie drogi przedmówco. .. .bardzo wysoko zadarł - no cóż tylko tyle pozostało; )
 • zamiast zająć się rozbabranymi inwestycjami i paraliżem komunikacyjnym miasta odpala kolejne eventy. nawet za komuny mieli większy umiar.
 • KS Fabryka Fortepianów i Nóg Stołowych Antonii Kosiba, to byłaby piękna nazwa dla klubu sportowego, trzeba szukać takiego sponsora
 • nazwa meble nic nie mówi, należało w nazwie zespołu wykorzystac jakąś konkretną nazwę mebla jakiegoś np KS"Klękosiad Wójcik Elbląg" albo meblościanka, pólkotapczan, prycza, regał, jest tle ładnych nazw dla klubu sportowego
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  etertr(2012-09-06)
 • Wpisy powyżej to wizytówka Elbląga takim mamy mieszkańców i to nie jest śmieszne! To miło, że Wójcik chce wspomóc sport a widzę, że pomaga także kulturze. Ci co piszą prawdopodobnie pracują w jednej z tych firm, które wykonuja te inwestycje czyli stoja dłubią w nosie i tak to wygląda. Wtedy warto zwalic na Prezydenta.
 • Czy pracownicy Pana Wojcika beda mieli obowiazek chodzenia na mecze ????? jak tak to wole zostac bezrobotnym; ) tylko Olimpia :)
 • Oby to miało odzwierciedlenie w grze. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  ambroży(2012-09-06)
 • W Elblągu tylko OLIMPIA. !!!!!
 • no nastepny obuz pracy
 • Wpis powyżej, elementarna ortografia, jak sie nie uczyłeś to tak masz!!!!!
 • a moze ks biurka szafy pulki komody kredensy drzwi komody parkiety wojcik elblag to jakis absurd ta nazwa
Reklama