UWAGA!

Nowe boisko po cichutku

Elbląg, Tak dzisiaj wygląda boisko przy ul. Moniuszki.
Tak dzisiaj wygląda boisko przy ul. Moniuszki.

Bez rozgłosu, ale z wielkim rozmachem powstaje w Elblągu nowy stadion sportowy. Nadzorujący roboty Robert Gliński, prezes ZKS Olimpii, klubu z drużyną piłkarską grającą w V lidze, studzi dziennikarskie emocje. - Porozmawiamy - mówi - gdy zakończymy wszystkie prace, a do tego potrzebne są jeszcze tylko trzy miesiące.

Najstarsi elblążanie pamiętają zawody motocyklowe na żużlu, jakie odbywały się w latach pięćdziesiątych w Bażantarnii, a później przeniesiono je na tor na stadionie przy ul. Moniuszki. Skończył się żużel, na boisku przez jakiś czas pograli piłkarze. Sportowe pasje futbolowe przerwała koncepcja, by na tym terenie zbudować sztucznie mrożony tor do jazdy szybkiej na lodzie. Rozpoczęły się roboty na obiekcie MOSiR-u… od zniszczenia płyty boiska. Ułożono wprawdzie rury kanalizacyjne, ale z braku środków finansowych prace przerwano. Przez lata nic się tam nie działo, co sprawiło, że powstała tu miejska enklawa dzikiej roślinności.
     Tymczasem piłkarze ZKS Olimpii Elbląg rozgrywali mecze w roli gospodarzy na boiskach w Tolkmicku i Fromborku. W sierpniu ubiegłego roku grupa działaczy klubu otrzymała od miasta do zagospodarowania ten dziewiczy teren. Klub uzyskał zapewnienie, że do roku 2011 będzie mógł na nim gospodarować. To gospodarowanie rozpoczęło się od wycinki samosiejek drzew i karczowania krzewów. Na przyszłą płytę boiska piłkarskiego wyjechały spychacze, niwelując teren. Zbudowano 16 studzienek, ułożono sieć drenów odwadniających teren, na które usypano 200 ton żwiru. Przygotowano warstwę ziemi i zasiano trawę.
     Równolegle trwały prace przy porządkowaniu terenu, ogrodzeniu obiektu i kompleksowej modernizacji przyszłego budynku klubowego.
     Efekty tych zabiegów są już bardzo widoczne. Doprowadzono nowym 300-metrowym rurociągiem wodę, zainstalowano zraszacze wodne nawierzchni boiska. Obok płyty głównej powstaje boisko treningowe ze sztucznym oświetleniem. Są rozważane dodatkowe możliwości zbudowania parkingu i kortów tenisowych. Obok firm specjalistycznych w pracach przy budowie obiektu uczestniczy kadra piłkarzy ZKS Olimpii z trenerem Dariuszem Kaczmarczykiem. Z pomocą przyszli piłkarze z Parafialnego Klubu „Rafael” wraz z ks. Pawłem Guminiakiem.
     Tak powstaje nowy obiekt sportowy w Elblągu, na którym, dzisiaj V-ligowa ZKS Olimpia, prawdopodobnie już w sierpniu zainauguruje sezon piłkarski w IV lidze. Piłkarze trenera Kaczmarczyka zajmują obecnie drugie miejsce w rozgrywkach V ligi i mają duże szanse na ligowy awans. Tymczasem, bez medialnego rozgłosu, trwa budowa nowego obiektu sportowego w Elblągu.
Andrzej Minkiewicz - Telewizja Elbląska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Czy to będzie stadion przygotowany na EURO 2012,jakie mecze beda i czy jeszcze można kupić bilety ???
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  kibic osztyna(2008-05-11)
 • a gdzie to jest. .bo po zdjeciu nie moge rozpoznac. .. niedlugo bede w elblagu na miesiac to z checia zobacze gdzeie to jest. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  niefilozof(2008-05-11)
 • pod zdj. ul. Moniuszki
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  rrrttt(2008-05-11)
 • I znowu przejaw radosnej twórczości naszych milusińskich. W miejscu w którym miał powstać kompleks aqaparku z funkcjami odnowy biologicznej i zabiegów rehabilitacyjnych doskonale wkomponowany w lokalną zabudowę i ukształtowanie terenu, budują sobie maleńkie przenośne boisko. Ludzie litości ! Co tu jeszcze można schrzanić ? To zaczyna być niebezpieczne.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  AborygenMiejscowy(2008-05-11)
 • Subi A moim zdaniem to jest glupi blad tego co tam robia od pierwszych miesiecy budowy teren zostal otoczony wielkim plotem normalnie jak dla malp ludzie dajcie spokoj tam nie mozna wyjsc na spacer z psem ani przejsc przez teren obok tego stadionu od tak bo pewien inwestor grozi policja za wtargniecie ZAL GRATULACJE DLA TAKICH LUDZI JESTESCIE BEZNADZIEJNI
 • Coś nowego powstaje w mieście, a już się odezwali kanapowi narzekacze dotknięci typowo polskim malkontenctwem.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Inżynier(2008-05-11)
 • no litości, gdy czegoś brak w mieście - wszyscy narzekają. .. gdy coś ma powstać - wszyscy narzekają. .. ludzie, zróbcie coś ze sobą bo się Wami rzygać chce słuchając ciągłego biadolenia.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  dragonheart(2008-05-11)
 • ja słyszałam że ma tam powstać nowa pływalnia-50m. .. .??niby tzw. aquapark
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  ciekawa(2008-05-11)
 • Jejku ludzie przeczytajcie najpierw kto jest autorem artykułu. Andrzej Minkiewicz, i wszystko jasne. On to zawsze ma ułańskie fantazje
 • Andrzej Minkiewicz na emeryturę!!!
 • Towarzyszu Inżynierze władza jest od wypełniania powinności wynikających z jej jurysdykcji i także łaskawco od wysłuchiwania każdej najmniejszej kwestii, która dotyczy jej udziału. Bo pełni ona służebną rolę wobec społeczeństwa a nie odwrotnie. Ach i jeszcze jedno - wypełnianie tej roli nie zwalnia jej od myślenia i wydatnego oparcia działań na opiniach fachowców i współdziałania z profesjonalistami. Skoro wychodzą z tego - działania na niby i pozory efektów i biznesu najwyższy czas w tej materii uczynić krok znaczący a nie socjalno marketingowy z cyklu wieś tańczy i śpiewa. Skoroś Waść taki zadowolniony z tego mizernego dorobku to twój problem, bo mnie okrutnie szybko czas leci i nieefektywnie mija na tym czerwonym łez padole w ustawicznym wytykaniu dyletanctwa tak oczywistego, że aż żenującego w swej treści.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  AborygenMiejscowy(2008-05-11)
 • Jak ktoś wchodził w życie za Gierka, to teraz czas mu szybko leci. Cecha podeszłego wieku. Stąd też może zamiłowanie do słowa "towarzysz". Mentalność też jakby z początku lat siedemdziesiątych. Nie uważam że powinnością władzy jest wsłuchiwanie się w bełkot kanapowych filozofów pamiętających budowę Huty Katowice. Jeśli władza miałaby zajmować opiniami każdego malkontenta to na nic innego nie miałaby czasu.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Inżynier(2008-05-11)
Reklama