UWAGA!

Odbudować potencjał (kajakarstwo)

Elbląg, Tomasz Bartnicki, trener kajakarzy Energi Olimpii.
Tomasz Bartnicki, trener kajakarzy Energi Olimpii.

Najważniejszym zadaniem, jakie mamy do wykonania, to odbudowa potencjału sportowego w naszym klubie - mówi Tomasz Bartnicki, trener kajakarzy klubu Energa Olimpia. - Jeszcze wspominamy wielokrotnych medalistów choćby Mistrzostw Polski z naszego klubu, ale ciągle szukamy talentów na miarę Grzegorza Kalety.

Andrzej Minkiewicz: Historia elbląskiego powojennego kajakarstwa jest bardzo bogate w znaczące osiągnięcia sportowe. Co stoi na przeszkodzie, by te dobre czasy wróciły?
     Tomasz Bartnicki: Nam, szkoleniowcom zapału do pracy z młodzieżą nie brakuje. Problemem jest nabór do kajaków dziewcząt i chłopców. Oto konkretny przykład. W ubiegłym sezonie do kajakarstwa zgłosiło się około 100 dziewcząt i chłopców. Z tej dużej ilości narybku treningi kontynuuje dzisiaj zaledwie jedna osoba. Czym można tłumaczyć takie zachowania adeptów? Przede wszystkim brakiem wyobraźni, bo trening kajakarzy to systematyczna, solidna praca. Dzieci i młodzież nie chce pracować na treningach, woli koncentrować się na zabawie, grach komputerowych czy oglądaniu telewizji.
     
     Podobne problemy mają inne dyscypliny sportu w Elblągu. Jak zatem zachęcić młodych elblążan do kajaków?
     Moim zdaniem, powinien to być osobisty wybór każdego młodego człowieka. My oferujemy sprzęt w postaci kajaków, kamizelek bezpieczeństwa zwanych kapokami i oczywiście trenerskie wsparcie w poznawaniu tajników kajakarstwa. Dodatkowo gwarantujemy bezpieczeństwo na wodzie, bowiem z kajakarzami pływa motorówka z ratownikiem. Dodatkowe atuty to wspaniałe wodne akweny wokół Elbląga, otoczone przyrodą i widokami możliwymi do obserwacji tylko z powierzchni wody. Aktualnie prowadzimy nabór do sekcji kajakowej dziewcząt i chłopców. Chętnych zapraszamy na naszą przystań przy ul. Radomskiej.
     
     Sezon startowy w pełni. W jakich zawodach w najbliższym czasie będą startować kajakarze z klubu Energa Olimpia?
     Do wakacji nie będzie już zawodów rangi mistrzostw kraju. Na pewno weźmiemy udział w 42. Pucharze Nogatu w Malborku już 24 maja. Organizuje je zaprzyjaźniony z nami klub z tego miasta, którego zawodnicy zawsze startują na naszych regatach. Pojedziemy również do Sztumu, gdzie na Jeziorze Zajezierskim organizowane są regaty o memoriał Jana Raabe, który był przez dwa lata szkoleniowcem w naszym klubie. Oczywiście nasi wszyscy zawodnicy wezmą także udział w tradycyjnych zawodach na rzece Elbląg. Oprócz przyjemności konfrontacji kajakarskich umiejętności w regatach nasi zawodnicy będą doskonalili swoje umiejętności na treningach.
Andrzej Minkiewicz - Telewizja Elbląska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • warto inwestowac w sport- to nasza młodzież
 • Warto ćwiczyć. .!! Swojego czasu uczęszczałąm do tego klubu jeszcze jak istniał jako Energetyk Polonia. .. trenerzy wymagający ale coś za coś. .. jaka jest satysfakcja z wygrywania :) A oprócz regat wyczynowych są przecież jeszcze spływy kajakowe (turystyczne). .Wieżyca, Czarna Woda, Hańcza to jest super zabawa. . Tak więc jeśli ktoś ma predyspozycje łapać się za wiosła i machać a wytrwałość przyjdzie sama :) Pozdrawiam Trenerów
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  była_kajakarka(2008-05-09)
 • To bardzo ciekawa wypowiedz ze strony trenera, szkoda tylko, ze mowi sie o tych dobrych stronach klubu. A to, ze trener nie jedzie z zawodnikami na regaty rangi mistrzowskiej, to ze wyjezdza sobie na jakis okres czasu. Praktycznie nie ma pojecia o poziomie kajakarstwa w Polsce i nazywa sie trenerem. Udzielajac wywiadu w telewizj mowi ze ma zawodniczke w Gorniku Czechowice, a takiego klubu juz dawno nie ma. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  obs€rwator(2008-05-09)
 • oj no. .. pomylilo mu sie; ))
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  zawodniczka(2008-05-10)
 • Andrzej Minkiewicz na emeryturę!!!
Reklama