UWAGA!

Ogólnopolski Konkurs Sztuki Baletowej już w ten weekend

 Elbląg, Ogólnopolski Konkurs Sztuki Baletowej już w ten weekend

W dniach 16 – 17 grudnia na deskach Teatru im. Aleksandra Sewruka w Elblągu kolejne taneczne wydarzenie realizowane przez Stowarzyszenie Broadway. Jak co roku w ostatni przedświąteczny weekend do Elbląga zjeżdżają się tancerze z całej Polski. Podobnie jak w ubiegłych latach, uczestnicy V Ogólnopolskiego Konkursu Sztuki Baletowej rywalizować będą w dwóch kategoriach tanecznych, czyli w tańcu klasycznym oraz tańcu współczesnym w różnych kategoriach wiekowych.

Najmłodszy uczestnik będzie miał 5 lat a najstarszy 26. Do udziału w V Ogólnopolskim Konkursie Baletowym zgłosili się już tancerze z Białegostoku, Bielska Białej, Wrocławia, Poznania, Legionowa, Radomia, Gdańska, Gdyni, Chojnic, Sopotu, Gliwic, Lubawy, Olsztyna, Opola, Warszawy, Szczecina, Wasilkowa, Cieszyna, no i oczywiście z Elbląga. W tym roku w Konkursie wezmą udział także tancerze z Ukrainy. Organizatorzy pełną parą przygotowują się do przyjazdu uczestników.
       - Spodziewamy się frekwencji podobnej do zeszłego roku. W przyszły weekend Elbląg odwiedzi około pół tysiąca tancerzy z całej Polski – mówi Ewa Kalka – organizator Konkursu. Tancerze przez dwa dni będą walczyć o wejście do finału i najwyższe miejsca na podium. Komisja Konkursu będzie miała niełatwe zadanie ponieważ będą musieli ocenić ponad 250 prezentacji.
       Zdobywca nagrody Grand Prix otrzyma voucher na uszycie wymarzonego kostiumu tanecznego, którego sponsorem jest jedna z najlepszych pracowni krawieckich w Polsce oraz nagrodę finansową ufundowaną przez jedną z elbląskich firm. Zostaną wręczone także nagrody za najlepsze prezentacje artystyczne oraz nagroda specjalna od jury Konkursu. Nagrodą w Konkursie będzie także profesjonalna sesja fotograficzna.
       Gala Finałowa Konkursu Sztuki Baletowej odbędzie się 17 grudnia o godz. 16 w Teatrze im. Aleksandra Sewruka w Elblągu.
       Bilety cegiełki są już do nabycia w recepcji Szkoły Tańca Broadway przy ul. Willowej 1 w Elblągu, będą także dostępne tuż przed rozpoczęciem Gali Finałowej w Teatrze. Rezerwacji można dokonać telefonicznie pod numerem tel: 606 716 626.
       V Konkurs Sztuki Baletowej realizowany jest dzięki wsparciu finansowemu Gminy Miasta Elbląg, Samorządu Województwa Warmińsko – Mazurskiego oraz Stowarzyszenia Autorów ZAiKS.
       Organizatorem Konkursu jest: Stowarzyszenie Broadway w Elblągu.
      

       Patronem medialnym wydarzenia jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl

      
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama