UWAGA!

Olimpia Elbląg kontra GKS Bełchatów w blasku jupiterów

 Elbląg, Olimpia Elbląg kontra GKS Bełchatów w blasku jupiterów

W sobotę, 1 września, na naszych oczach zapisze się nowa strona w historii Olimpii Elbląg. Po raz pierwszy na Stadionie Miejskim rozbłysną jupitery, które - miejmy nadzieję - będą światełkiem do lepszej gry w bieżącym sezonie. Rywalem elbląskiej drużyny będzie GKS Bełchatów.

W czwartek (30 sierpnia) podpisano niezbędny protokół odbioru inwestycji co oznacza, że nic nie stoi na przeszkodzie w organizacji spotkania. Tym samym zakończyły się prace rozpoczęte w czerwcu bieżącego roku. Koszt oświetlenia wyniósł blisko 1,6 mln złotych.
       Pierwsze spotkanie przy “światłach” Olimpia rozegra w ramach 8 kolejki II ligi. Przeciwnikiem będzie Bełchatowski GKS. Mecz - na pamiątkę założenia Olimpii - rozpocznie się o godz. 19:45. W związku z porą rozegrania meczu, trener Boros zaplanował jednostki treningowe o tej samej godzinie. W środę (29 sierpnia) żółto-biało-niebiescy przetestowali oświetlenie na Agrykola. - Z perspektywy boiska jest tak, jak pamiętam z dotychczasowych meczów przy sztucznym oświetleniu. Jest idealnie - poinformował kapitan Olimpii, Tomasz Lewandowski.
       Historia spotkań pomiędzy Olimpia Elbląg a GKS Bełchatów to dziesięć konfrontacji. Czterokrotnie zwyciężała Olimpia, trzy razy padł remis, trzykrotnie lepszy okazywał GKS Bełchatów. „Żółto-biało-niebiescy” ostatni raz wygrali z GKS w roku 2017 w meczu na A8. Długo zapowiadało się, że bramek nie obejrzymy, ale w doliczonym czasie gry Kamil Wenger strzałem głową zdobył upragnione trzy punkty. - Bramka cieszyła, ale jeszcze bardziej zwycięstwo drużyny. Taki sam scenariusz biorę w ciemno przed najbliższym meczem. W sumie może być lekka zmiana. Ja nie muszę strzelić, ważne żeby zdobyć 3 punkty - powiedział przed meczem Kamil Wenger.
       Wizytówką Zbigniewa Bońka był jego pseudonim – „Bello di Notte”, czyli „Piękny Nocą”. Obecny prezes PZPN błyszczał przede wszystkim w meczach o europejskie puchary, rozgrywanych późnym wieczorem, w przeciwieństwie do spotkań Serie A, które nierzadko odbywają się nawet w południe. Być może podobne okoliczności zmotywują żółto-biało-niebieskich jeszcze bardziej niż zwykle i w meczu, w którym Olimpia nie jest faworytem, po prostu wygra.
       Przed sobotnim meczem w lepszych nastrojach przystąpi GKS Bełchatów, który w obecnych rozgrywkach jeszcze nie przegrał. W 7. meczach wygrywał trzykrotnie przy czterech remisach. GKS zajmuje obecnie ósmą pozycję z 11 punktami. Gdyby nie przedsezonowa kara odjęcia dwóch punktów ze względu na zaległości finansowe, to dorobek i miejsce w tabeli byłoby jeszcze okazalsze.
       Wyjątkowy anturaż związany z sobotnim meczem mobilizuje także elbląskich kibiców. Trybuna “łuk”, na której zasiadają najbardziej zagorzali kibice Olimpii, mają wzmocnić przyjacielskie grupy kibicowskie i tym samym doping dla podopiecznych Borosa ma być zorganizowany i głośny przez 90 minut.
      
       Olimpia Elbląg - GKS Bełchatów w sobotę, 1 września, godz. 19:45
      
       Bilans konfrontacji:

       10 meczów – 4 zwycięstwa Olimpii, 3 remis, 3 porażki
       31.10.1987 – Olimpia - GKS Bełchatów 1:1 (Szeląg 77’) 
       05.06.1988 – GKS Bełchatów - Olimpia 0:1 (Boros 2’)
       11.11.1991 – GKS Bełchatów - Olimpia 4:0 
       21.06.1992 – Olimpia - GKS Bełchatów 1:0 (Szczęch 39’)
       20.09.2001 – Olimpia - GKS Bełchatów 2:1 (Moneta 65’, Warecha 70’)
       29.07.2003 – Olimpia - GKS Bełchatów 0:5
       03.09.2016 – GKS Bełchatów – Olimpia 2:2 (Ł. Pietroń 8’, Kolosov 42’)
       01.04.2017 – Olimpia - GKS Bełchatów 1:2 (Ł.Pietroń 61’)
       30.09.2017 - Olimpia Elbląg - GKS Bełchatów 1:0 (Kamil Wenger)
       28.04.2018 - GKS Bełchatów - Olimpia Elbląg 1:1 (Anton Kolosov)
      

       Patronem medialnym ZKS Olimpia Elbląg jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl

      
qba

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Olimpia

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama