Olimpia gromi w pucharze

Elbląg, Olimpia gromi w pucharze

W drodze po Wojewódzki Puchar Polski Olimpia II Elbląg rozgromiła Polonię Pasłęk 8:0 (4:0). Żółto-biało-niebiescy niemal nie schodzili z połowy rywala i gdyby tylko byli bardziej dokładni, to wynik byłby dwucyfrowy. Po dwie bramki dla Olimpii strzelili: Filip Burkhardt, Paweł Piceluk i Anton Kołosow. Po jednej dołożyli Damian Szuprytowski i Jakub Bojas.

Trener Adam Boros na pucharowe spotkanie powołał jedynie 12 zawodników, a jedynym rezerwowym był Jakub Bojas. Jak się później okazało, ta decyzja miała swoje konsekwencje na boisku.
       Faworytem spotkania była Olimpia, a bramkarz Polonii Karol Gołębiewski przewidywał mocne ostrzeliwanie własnej bramki. I nie zawiódł się. Od pierwszych minut zarysowała się wyraźna przewaga elbląskiego zespołu. Olimpijczycy zamknęli rywali na ich połowie i szukali okazji do strzelenia bramki. Długo czekać nie musieli. Już w 6 minucie Damian Szuprytowski przytomnie zachował się w polu karnymi i ładnym strzałem pokonał bramkarza gości.
       Zupełnie niepodziewanie w 11. minucie pierwsza poważna kontra gości zakończyła się rzutem karnym. Dawid Kubowicz faulował zawodnika Polonii i sędzia nakazał wykonanie jedenastki. Na szczęście dla olimpijczyków okazji do zdobycia bramki nie wykorzystał Tomasz Zaborny, strzelając nad poprzeczką.
       W 15 minucie Filip Burkhardt podwyższył rezultat spotkania. Nowy piłkarz Olimpii wykorzystał podanie Rafała Lisieckiego z prawej strony i pewnym strzałem pokonał bramkarza gości. To pierwsza bramka w sezonie nowego zawodnika żółto-biało-niebieskich. Trzy minuty później na listę strzelców wpisał się Paweł Piceluk, który wykorzystał podanie Antona Kołosowa. Na drugą bramkę Pawła Piceluka w tym spotkaniu kibice musieli czekać tylko 10 minut.
       Bramek mogło być więcej, ale olimpijczycy grali niedokładnie. Na Polonię Pasłęk taka gra wystarczała, bo goście mieli trudności z przedostaniem się na połowę Olimpii. Nie wspominając o stworzeniu zagrożenia pod bramką Wojciecha Daniela, który przez większość meczu zwyczajnie się nudził.
       Druga połowa niewiele zmieniła w obrazie gry. Za Pawła Piceluka wszedł Jakub Bojas. Olimpia zdominowała Polonię tak jak w pierwszej połowie. Goście co prawda mieli okazję do strzelenia bramki w 47. minucie, ale na posterunku był Wojciech Daniel. A potem atakowała już tylko Olimpia. Już w 51 minucie bramkę na 5:0 strzelił Jakub Bojas.
       Kilka minut później Patryk Sokołowski ucierpiał w starciu z rywalami. Kontuzja okazała się na tyle poważna, że pomocnik żółto-biało-niebieskich musiał opuścić boisko. A ponieważ ławka rezerwowych Olimpii świeciła pustkami, elbląska drużyna musiała grac w dziesiątkę, co wcale nie zmieniło obrazu gry. Dwa razydo bramki Polonii trafił Anton Kołosow i raz Filip Burkhardt
       Na rywali w 1/8 Wojewódzkiego Pucharu Polski olimpijczycy muszą poczekać do 4 października. Olimpia III (juniorzy) zmierzy się wtedy z Concordią Elbląg, a zwycięzca tego meczu w przyszłym roku (prawdopodobnie 10 maja) zagra z Olimpią II.

Olimpia II Elbląg – Polonia Pasłęk 8:0 (4:0)

1:0 Szuprytowski 6 min. 2:0 Burkhardt 15 min., 3:0 Piceluk 18 min., 4:0 Piceluk 28 min., 5:0 Bojas 51 min., 6:0 Kołosow 72 min., 7:0 Burkhardt 78 min., 8:0 Kołosow 83 min.

Olimpia II: Daniel – Kubowicz, Iwanowski, Bukacki, Lisiecki, Sokołowski, Burkhardt, Ressel, Kołosow, Szuprytowski, Piceluk (46' Bojas)

Patronem medialnym klubu Olimpia Elbląg jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl

• Piekny wynik :) jeszcze niedawno rezygnowalismy z pucharow a teraz tworzymy drugi zespol zeby w nim zagrac. A czy moze mi ktos odpowiedziec co sie stanie gdy Olimpia II wygra na wiosne puchar wojewodzki i jako jego zwyciezca zagra latem w cetralnej edycji pucharu Polski 2017/2018 ? Przypomne ze pierwszy zespol jako druzyna 2 ligowa ma takze zapewniony w niej udzial z urzedu. A jak losowanie przydzieli dwie Olimpie do jednego meczu, to czy nam starczy zawodnikow? :))
  • Wtedy na pewno w Olimpii ll zagrają juniorzy, ci co obecnie grają w Olimpii lll
  • Wygrac z dzieciakami 8:0 to nie lada wyczyn!!! gratulacje dla trenera!!!gratulacje dla druzyny!!! gratulacje dla zarzadu i sponsora!!!jestesmy z was dumni!!!
    4
    15
    kibicownik2004(2016-09-28)
  • to jest skład rezerwowych Olimpii 1 oczywiście w Elblągu : Rezerwowi: 12.Wojciech Daniel, 2.Rafał Maciążek, 4.Krzysztof Iwanowski, 13.Michał Ressel, 18.Jacek Koza, 19.Łukasz Pietroń, 20.Jakub Bojas, A teraz zobaczcie na nazwiska w artykule kto gra w Olimpii 2 ! Przecież to oczywiste że z takim składem nikt nie ma szans a Olimpia 2 zbiera laury za "wygrane" nieuczciwie hmmmm
    3
    13
    yukon(2016-09-28)
  • Znowu frajerstwo resortowe sie udziela. Zawsze maja cos do powiedzenia zza monitora
  • frajerstwo to ty koles!!!
  • Paslek zebral chociaz 11-stu? Czy musieli znowu wziazc kierowce autokaru na bramke?
    3
    3
    Bolek123(2016-09-28)
  • fajna fotka i tylko jedyna 13 kibicow zlapal w kadrze fotograf!!!ha, ha, ha,
  • nowy stadion! nowy stadion! nowy stadion!!!
  • Pierwsza druzyna nie ma zapewnionej gry na szczeblu centralnym. Pod uwagę brany jest sezon poprzedzający rok pucharowy.