Olimpia przegrała w Płocku (piłka nożna)

Elbląg, Olimpia przegrała w Płocku (piłka nożna)

W sobotę mecz kontrolny w Płocku rozegrała Olimpia. Elblążanie przegrali z miejscową Wisłą 1:4 (1:2).

Mecz rozpoczął się od prowadzenia naszej drużyny. W 14 min. spotkania sędzia podyktował rzut karny po faulu zawodnika Wisły, a jedenastkę na gola zamienił Kamil Graczyk. Potem strzelali już tylko gospodarze. Wisła jeszcze przed przerwą wyszła na prowadzenie. W 26 min. wyrównał Bartłomiej Sielewski, a dziesięć minut później wynik podwyższył Albert Taar.
       W drugiej połowie pierwszoligowcy z Płocka dołożyli jeszcze dwa gole i wygrali wysoko 4:1. W elbląskim zespole wystąpili dwaj nowi zawodnicy. Trener Adam Boros dał szansę gry testowanym Bartłomiejowi Danowskiemu i Nikicie Metlickiemu. Pierwszy z nich to bramkarz występujący ostatnio w Odrze Opole, a Białorusin grał ostatnio w rezerwach Bate Borysów.

Wisła Płock - Olimpia Elbląg 4:1 (2:1)

Bartłomiej Sielewski 26, Albert Taar 36, Paweł Magdoń 53, zawodnik testowany 75 - Kamil Graczyk 14 (k)

Wisła Płock: Seweryn Kiełpin (46' Daniel Szczepankiewicz) – Fabian Hiszpański (46' Cezary Stefańczyk), Paweł Magdoń (65' Bartłomiej Sielewski), Bartłomiej Sielewski (46' Marko Radić), Kamil Hempel (46' Dawid Abramowicz), Krzysztof Janus (46' zaw. testowany), Jacek Góralski (46' Piotr Wlazło), Filip Burkhardt (65' Damian Dombrowski), Albert Taar, Paweł Kaczmarek (46' Tomasz Grudzień), Janusz Dziedzic (46' Marcin Krzywicki)

Olimpia Elbląg: Bartłomiej Danowski – Nikita Metlicki (czerwona kartka 40', Adam Skierkowski), Oleg Ichim, Tomasz Lewandowski, Tomasz Sambor, Kamil Piotrowski, Dawid Zieliński, Radosław Stępień, Tomasz Sedlewski, Kamil Graczyk

Zagrali również: Mateusz Imianowski, Jacek Czerniewski, Tomasz Kowalczyk, Łukasz Molga, Michał Ressel i Jakub Wojtkiewicz