Olimpia wygrała z Huraganem (piłka nożna)

Elbląg, Olimpia wygrała z Huraganem (piłka nożna)

Olimpia okazała się lepsza od trzecioligowca z Morąga. Piłkarze z Agrykola zwyciężyli w środowym sparingu z Huraganem 3:0 (1:0). Zobacz fotoreportaż.

Pierwsza połowa rozgrywanego wieczorem sparingu była dość wyrównana. Olimpia co prawda szybciej rozgrywała piłkę, ale i goście z Morąga przeprowadzili kilka składnych akcji i mogli nawet objąć prowadzenie. Huragan stworzył sobie dwie dogodne sytuacje, ale najpierw po rzucie wolnym piłka minęła bramkę bronioną przez Hieronima Zocha, a chwilę później w sytuacji dwa na jeden piłkę przejął obrońca Olimpii. Elblążanie pierwszą bramkową okazję mieli po ładnej akcji i dośrodkowaniu z prawej strony boiska. Głową uderzył Kamil Piotrowski, ale piłka przeleciała obok słupka. W 39 min. padł pierwszy gol dla żółto-biało-niebieskich po strzale z rzutu karnego Antona Kołosowa. Bliscy szczęścia byli też Tomasz Sambor, po którego dośrodkowaniu piłka odbiła się od poprzeczki i Kamil Kopycki, który w końcówce trafił w słupek.
       Druga połowa rozpoczęła się od drugiego gola dla gospodarzy. Piłkę z bliskiej odległości skierował do siatki Kopycki. Trzecią bramkę dla Olimpii zdobył Kołosow. Snajper Olimpii wykorzystał podanie wzdłuż bramki Tomasza Sedlewskiego.
        W rozegranym meczu kontrolnym trener Adam Boros dał szansę gry trzem nowym zawodnikom. Kibice zobaczyli pierwsze efekty współpracy Olimpii z Legią. W składzie elblążan pojawili się dwaj piłkarze z Warszawy Marcin Prusinowski i Patryk Sokołowski. Na placu gry wystąpił też grający poprzednio w III lidze w Grecji Christos Lymperopoulos.

Olimpia Elbląg – Huragan Morąg 3:0 (1:0)