UWAGA!

Olimpijka z Soczi powalczy na elbląskim lodowisku

 Elbląg, Olimpijka z Soczi powalczy na elbląskim lodowisku

Na trzy dni Elbląg stanie się stolicą łyżwiarstwa, a główną areną zmagań będzie lodowisko Helena. A wszystko za sprawą, rozgrywanych w naszym mieście Mistrzostw Polski w Short-tracku. Od 28 lutego do 2 marca, najlepsi zawodnicy w kraju, rywalizować będą na obiekcie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

W pamięci wielu kibiców, nadal żywe pozostają chwile, w których łyżwiarz szybki Zbigniew Bródka zdobywa złoty medal olimpijski, drużyna kobiet srebrny, a mężczyźni brązowy. To właśnie podczas niedawno zakończonych Igrzysk Olimpijskich w Soczi, mogliśmy się przekonać, jak piękną dyscypliną sportu jest łyżwiarstwo szybkie i ile daje kibicom emocji. I choć te jeszcze nie opadły, to sympatyków tej pięknej dyscypliny czekają kolejne atrakcje.
       - Jako ciekawostkę powiem, że nasz mistrz olimpijski, Zbigniew Bródka, swoją przygodę z łyżwiarstwem zaczynał właśnie od short-tracku - mówi Roman Surowiec z Klubu Sportowego Orzeł. - Zresztą wielu świetnych zawodników ściganie rozpoczynało na krótkim torze. Być może w czasie mistrzostw w Elblągu zobaczymy przyszłego medalistę olimpijskiego.
       I choć tym razem obserwować będziemy zmagania łyżwiarzy specjalizujących się w jeździe na krótkim torze, to olimpijskich akcentów nie zabraknie. Najjaśniejszą postacią elbląskich mistrzostw z pewnością będzie olimpijka z Soczi Patrycja Maliszewska, która na igrzyskach była jedyną reprezentantką Polski w short-tracku. Maliszewska w Rosji startowała na dystansie 500 oraz 1000, a jej najlepszy wynik to awans do ćwierćfinału. Obok niej, na elbląskim lodowisku, zobaczymy także czołowe zawodniczki w kraju Aidę Bella i Martę Wójcik. Obie łyżwiarki z Opola do końca walczyły o minimum olimpijskie, ale ostatecznie nie zakwalifikowały się na igrzyska.
       W mistrzostwach kraju swój udział zapowiedziało 50 zawodników i 42 zawodniczki z takich miast jak: Białystok, Sanok, Opole, Toruń, Gdańsk i Olsztyn. W tej stawce nie zabraknie także reprezentantów Elbląga, z którymi związane są nadzieje medalowe.
       - Nasze miasto reprezentować będzie ośmiu zawodników i pięć zawodniczek z klubu Orzeł - informuje Roman Surowiec. - Największe nadzieje medalowe jak zawsze pokładamy w Sebastianie Kłosińskim i Michale Domańskim, ale pozostali nasi reprezentanci też nie stoją na straconej pozycji i być może znajdą się na podium.
       W gronie kandydatów do medali wymieniane są także obie elbląskie sztafety, choć większe szanse daje się męskiej. Trenerzy po cichu liczą jednak, że także i dziewczyny staną na podium.
       - Przez ostatnie trzy lata dziewczyny zajmowały czwarte miejsca. Teraz jest okazja by wreszcie sięgnąć po medale. Dziewczyny, mimo młodego wieku (najmłodsza ma 14 lat, a najstarsza 17- przyp. MOSiR) dużo się już nauczyły - dodaje Surowiec.
       Mistrzostwa Polski w Short-tracku rozegrane zostaną na lodowisku Helena w dniach od 28 lutego do 2 marca. Organizatorem zawodów jest Klub Sportowy Orzeł, na zlecenie Ministerstwa Sprtu i Turystyki oraz Polskiego Związku Łyżwiarstwa Szybkiego. Patronat honorowy nad imprezą objął Jerzy Wilk, prezydent Elbląga. Wstęp na imprezę jest wolny.
       - Na lodowisko zapraszamy całe rodziny, wszystkich, bez względu na wiek i płeć. Sportowych emocji na pewno nie zabraknie, a my będziemy mogli oklaskiwać najlepszych zawodników w kraju - kończy Roman Surowiec.
      
       Program Mistrzostw Polski
       Piątek (28 lutego)
       10.00 - Uroczyste rozpoczęcie mistrzostw
       10.20 - Biegi na dystansie 1500 metrów
      
       Sobota (1 marca)
       15.00 - Biegi na dystansie 500 m
       - Eliminacje sztafet: na 3000 m kobiet i 5000 mężczyzn
      
       Niedziela (2 marca)
       10.00 - Biegi na dystansie 1000 m
       - Super finały: 3000 kobiet i mężczyzn oraz 5000 mężczyzn
       - Finały sztafet: 3000 kobiet i 5000 mężczyzn
       12.30 - Zakończenie zawodów
      
MOSiR
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...