UWAGA!

Olimpijski akcent na mistrzostwach Europy

 
Elbląg, Przemysław Rojek
Przemysław Rojek (fot. Anna Dembińska)

500 metrów w jedynce – na takim dystansie wystartuje kajakarz Olimpii Elbląg Przemysław Rojek na Mistrzostwach Europy Juniorów. To będzie debiut olimpijczyka na starcie imprezy tej rangi. Smaczku całej sytuacji dodaje fakt, że Przemysław Rojek jest o dwa lata młodszy od swoich rywali.

Ten rok może być przełomowy w karierze Przemysława Rojka. Kajakarz Olimpii Elbląg ma 16 lat – powinien więc startować razem z rówieśnikami w zawodach juniorów młodszych. Ale trenerzy kajakarskiej reprezentacji Polski stwierdzili, że takie starty są z punktu widzenia rozwoju kariery zawodnika niepotrzebne, bo Przemysław Rojek nie miał problemów z wygrywaniem z rówieśnikami. Stąd decyzja o „awansowaniu” kajakarza do „pełnego” juniora.
       Teraz Przemysław Rojek ma szansę zmierzyć się z juniorami z innych krajów na Mistrzostwach Europy Juniorów, które odbędą się we włoskim Auronzo w dniach 28 czerwca - 1 lipca. Kajakarz Olimpii Elbląg będzie startował w jedynce (K-1) na dystansie 500 metrów. Będzie rywalizował z zawodnikami dwa lata starszymi.
       Trenerem Przemysława Rojka jest Wojciech Załuski.
Sebastian Malicki
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Panie redaktorze Malicki to nie jest smaczek tylko wielka nieodpowiedzialność trenerów, którzy za zgodą rodziców i lekarza przenoszą do wyższej kategorii wiekowej / zgodnie z przepisami/. Zawodnik powinien się rozwijać sportowo w/g swojej kategorii wiekowej. Zadam pytanie, co zrobi trener i rodzice gdy zawodnik w wyższej kategorii wiekowej nie będzie osiągał wyników, jak mu wytłumaczycie przeniesienie do wyższej kategorii wiekowej/rodzice powinni wiedzieć, że nie może wrócić do niższej kategorii/ ? fansport
 • Jak się pływa szybko i mocno w kategorii juniora młodszego i nie ma się z kim rywalizować na mocnych zawodach to aby zawodnik się rozwijał to musi przejść do kategorii wyższej. Zawodnicy sekcji kajakowej są bardzo mądrze prowadzeni....to że pływają w starszej grupie to nie znaczy że robią taki plan treningowy jak juniorzy.Proszę mi wierzyć...trener nie pozwoli zajechać tych młodych ludzi....ma wizję i tego się trzymamy. W klubie poza Przemkiem mamy jeszcze kilku utalentowanych.zawodników takich jak Marta ,Adam,Igor,Gabryś i jeszcze parę fajnych dzieciaków.Marta jest już w kadrze seniorskiej ,pozostali ostro się dobijaja i pewnie drzwi zostaną im otwarte.To będzie jedną z nielicznych sekcji naszego miasta z tytułami pisze jeszcze raz tytułami mistrzów Polski.....ale czy miasto zobaczy .Siła Olimpia Elbląg sekcja kajakowa.
 • To nie jest nieodpowiedzialność ani rodziców ani trenerów. Chłopak nie miał z kim rywalizować za to ma wielkie marzenia które chce spełniać. Przemek gdyby został w niższej kategorii był by w niej tylko do końca tego sezonu (czyli do końca wakacji), gdyby zawodnik nie był przygotowany na zmianę kategorii cały sztab szkoleniowy nie podejmował by takiej decyzji, tym bardziej że taka decyzja nie byłaby podjęta za plecami zawodnika. Dzięki tej decyzji Przemek będzie mógł nabierać doświadczenia na arenie międzynarodowej, będzie mógł spełniać się jako sportowiec i przede wszystkim będzie mógł robić to co kocha aby spełniać swoje marzenia. Bardzo proszę spojrzeć czasem z innej strony bez wydawania takich krzywdzących osądów na ludzi ,którzy wkładają całe swoje serce aby chłopakowi pomóc.
 • Zadna nieodpowiedzialnosc. Zawodnik zostal przeniesiony do wyzszej kategorii tylko i wylacznie na jedne regaty eliminacyjne ze wzgledu na to, ze tylko one daja przepustke na start w Mistrzostwach Europy. Zawodnik rozwija sie prawidlowo w stosunku do swojego wieku. Prosze najpierw sie upewnic, a nie odrazu osadzac.
 • @Witek 67 - Przecież Ty jesteś Rubik, nie jakiś tam Witek.
 • Powodzenia
 • Oj olimpijczyk opisany wyżej ma się z kim ścigać nie jest on najlepszy w Polsce z kategorii juniorów młodszych.
 • Widzę, że Gość to ekspert w każdej dziedzinie.ŻENUJĄCE.
 • I bardzo dobrze, że ma się z kim ścigać. Każda rywalizacja podnosi poziom dadej dyscypliny.
 • Jakie Kurła 16 jak ma 15 jak sie nie znacie to nie piszcie lulz
 • I bardzo dobrze, że ma się z kim ścigać. Każda rywalizacja podnosi poziom dadej dyscypliny.
 • Rocznikowo 16 i w kategoriach wiekowych nie liczy się dzień w torem się urodziłem tylko rok .....jak się nie znasz to nie pisz
Reklama